• Головна
  • Новини
  • Українці, здебільшого, готові брати участь у парламентських виборах і мають своїх фаворитів

05.06.2018, 15:33

Українці, здебільшого, готові брати участь у парламентських виборах і мають своїх фаворитів

Серед політичних партій, які мають намір брати участь у парламентських виборах, найбільшу підтримку отримали б партії ВО "Батьківщина", "Громадянська позиція" і "Опозиційний блок"

Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, пише Інтерфакс. 

Згідно з результатами загальнонаціонального соціологічного дослідження, результати якого оприлюднені на прес-конференції у вівторок у Києві, на виборах до Верховної Ради 12,6% респондентів підтримали б партію "Батьківщина" серед політичних сил, які йдуть на вибори.

Партія "Громадянська позиція" отримала б 10,7%, далі за підтримкою йдуть партія "Опозиційний блок" (8,5%), політична партія "За життя" (8,1%), Радикальна партія Олега Ляшка (7,9% ), "Блок Петра Порошенка" Солідарність "(7,8%).

Також, згідно з опитуванням, подолати 5-відсотковий виборчий бар'єр і пройти до Верховної Ради можуть "Об'єднання "Самопоміч" (5,1%) і нещодавно зареєстрована партія "Слуга народу "(5,0%).

У регіональному розрізі підтримка партії ВО "Батьківщина" і "БПП "Солідарність" трохи нижча на півдні і сході країни, а популярність партії "Громадянська позиція" забезпечується переважно заходом і центром. Тоді як на заході та в центрі дуже слабкими є позиція "Опозиційного блоку" і партії "За життя".

Що стосується потенційної готовності українців брати участь у голосуванні на парламентських виборах, то її рівень є приблизно такий самий, як і у разі виборів президента країни: 65% планують голосувати, тоді як 19% опитаних не налаштовані брати участь у парламентських виборах.

Розповідаючи про нещодавно зареєстровану партію "Слуга народу", директор Фонду "Демініціативи" Ірина Бекешкіна наголосила, що президентські вибори значною мірою впливають на парламентські вибори, і "той з лідерів, хто не братиме участі в президентських виборах, очевидно, і його політична сила значно втратить на парламентських виборах".

"Якщо Зеленський братиме участь у президентських виборах, то не тому, що його готують у президенти ... Зареєстрована партія. Навіщо? Щоб мати ще одну фракцію в парламенті. Чим це погано?", - зазначила вона.

У свою чергу голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко висловив аналогічну думку: "Щодо Зеленського - це ставка на парламентські вибори, а участь Зеленського в президентських виборах - це прелюдія, розкрутка, головна ставка йде на партію".

Опитування проводилося з 19 до 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фото ілюстративне

  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

    Коментар

    Блоги

    Мирослав Дністрянський

    СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

    Михайло Цимбалюк

    Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

    Василь Чорний

    Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: