Михайло Цимбалюк

політик

Генерал-лейтенант міліції, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, голова «Батьківщини» на Львівщині.


31.07.2018, 20:28

Україна на межі пенсійного колапсу

Багато слів було сказано нинішніми чиновниками про необхідність пенсійної реформи, ще більше озвучено обіцянок про гідну старість та високі соціальні виплати.

Багато слів було сказано нинішніми чиновниками про необхідність пенсійної реформи, ще більше озвучено обіцянок про гідну старість та високі соціальні виплати. Але, на жаль, в нашій країні відбувається все навпаки… Багато каменів спотикання є на шляху до реалізації кожної обіцянки, а причиною чому ці камені стають непробивною стіною реформи є непрофесіоналізм чиновницького апарату нинішньої влади.

Бо інакше як можна пояснити те, що пенсіонерам затримали виплати через «технічні проблеми» Пенсійного фонду. Мовляв, гроші є, але з невідомої причини стався збій. Влада абсурду – тисячам пенсіонерам, які відкладають чи не кожну гривню, планують всі свої витрати день до дня, а тут чують «пояснення» - гроші просто не встигли перерахувати…

З одного боку можемо повірити виправданням Уряду, але з іншого – є більша та глобальніша проблема – дотування пенсійної системи, яке з кожним роком збільшується. Фахівці прогнозують, що Пенсійному фонду до кінця цього року може не вистачити близько 12 мільярдів гривень для виплати пенсій.

Одна з причин в тому, що в нас працюючих менше, ніж тих, хто отримує пенсії. Кожна друга молода людина нашої країни мріє про своє майбутнє за кордоном. Понад 6 мільйонів українців вже виїхали з країни на заробітки, у пошуках кращого життя, аби не виживати, а жити…
Наразі ж українські чиновники можуть забезпечити один варіант – життя на постійній межі фінансового колапсу. Тому щиро пишаюся тими українцями, які, попри палиці деструктивізму і корупцію чиновників, все ж таки відкривають бізнес в країні, створюють робочі місця, а відтак збагачують Пенсійний фонд. Але цього замало – держава передовсім має забезпечувати усі умови для безперешкодного ведення власної справи, бо тільки так можна забезпечити надійне економічне благополуччя України.

Велику роль відіграє і те, що українська економіка перебуває під тотальним контролем олігархів, які щороку принаймні 10 мільярдів доларів ховають в офшорах.
Як результат – в нашій країні найнижчий ВВП серед усіх країн Європи, а інвестори з-за кордону не надто поспішають приходити на український ринок.
Мінфін ще на початку року попереджав про те, що підвищення пенсій військовим і поліцейським не під силу державній скарбниці. Наразі залишається перекривати «діру» або за рахунок збільшення дотацій, або за рахунок позик Держказначейства. У міністерстві соціальної політики традиційно нестачу грошей заперечують – ну так, більше їм вочевидь нічого не залишається.

Якщо узагальнювати, то фактом є те, що в Уряді за стільки часу мали би налагодити чітку схему роботи та координацію дій між відомствами, бо ймовірно, такі збої з виплатами можуть стати регулярними. Ба більше: саме «збоями» влада може почати прикривати реальну відсутність коштів у бюджеті. Тим більше варто зазначити, що мінімальна пенсія в Україні менша за прожитковий мінімум, а це суперечить не лише законодавству країни, а й здоровому глузду.

Нагадаю, що команда «батьківщинівців» має чіткий план подолання пенсійної кризи. Зокрема, потрібно виконати закони про індексацію та осучаснення пенсій і наповнити Пенсійний фонд грошима за рахунок деофшоризації економіки та прикриття контрабанди; перейти від солідарної до персоніфікованої пенсійної системи; провести податкову реформу, за рахунок якої країна отримає додаткові надходження; поєднати монетарну політику з підвищенням доходів людей, які мають стати інвесторами в нашу економіку…

То, можливо, чиновникам потрібно менше займатися популізмом, а нарешті почати якісно працювати, аби хоч якось втримати країну від колапсу. Бо вже за трохи більше, ніж півроку ми покажемо як потрібно якісно виконувати свою роботу!

                                                                                                                                       Фото з відкритих джерел

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: