Євген Магда

політолог


23.10.2018, 16:33

Поневіряння «Бандераса»

«Позивний «Бандерас» виявився військово-шпигунським бойовиком з непростою долею. Автори «Бандераса» взялися за тему війни на Сході України, причому взявши драматичний період осені 2014-го

Як на мене, ми всі недооцінюємо значення кіно в сучасній гібридній війні. Вона йде насамперед за нашу з вами свідомість, за сприйняття ситуації. Йде не лише на телевізійних екранах, але і у кінозалах. Якщо відверто - Україна стоїть на старті процесу створення масового кіно про драматичні події гібридної війни, які змінили, за великим рахунком, кожного з нас.

Порівнювати «Позивний «Бандерас» та «Кіборги»? Даруйте, але особисто я хочу дочекатися десяток-другий фільмів про АТО, операцію Об’єднаних сил, протистояння спецслужб, а вже потім проводити порівняння. Проте є один цікавий момент, на який варто звернути увагу: сюжет «Кіборгів» розвивається у обмеженому просторі, «Бандерас» має більший розмах, і у ньому з’являються мешканці Донбасу – тобто ті, за чию свідомість і йде найбільша боротьба.

Прикро, що «Бандерас» не отримав належної глядацької підтримки. Його конкурентом стало «Шалене весілля» - легка та динамічна комедія. Не дивно, що багато людей хочуть подивитися подібне кіно на п’ятому році постійної кризи, напруження, часом шоку. Гірше, що еротична сцена у «Бандерасі» не дозволяє зробити фільм обов’язковим для перегляду учнями шкіл, коледжів, ліцеїв. З іншого боку, варто говорити, що держава має підтримувати патріотичне кіно не лише на стадії виробництва, але і в прокаті.

Вважаю, що підтримати фільм фінансово могли б багато з тих, хто публічно називає себе патріотами. Фільм справді потрібний та важливий в процесі трансформації масового сприйняття ситуації на Донбасі.

p.s. Я навмисне уникаю навіть натяків на спойлери, хіба що рекомендую і фільм, і книжку, за якою його знято.

 

Фото з відкритих джерел

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Ганяли окупантів по полю як тарганів": львівські тероборонівці показали, як ліквідовують росіян з неба

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.

  Василь Чорний

  Кіровоградська область в умовах воєнного стану

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: