• Головна
 • Новини
 • Олімпіада по-львівськи: до нас їдуть найкращі каратисти Європи

14.03.2019, 14:47

Олімпіада по-львівськи: до нас їдуть найкращі каратисти Європи

З 16 по 17 березня у Львові відбудеться масштабний турнір з карате світового рівня «Lviv Open Cup». Свою майстерність на татамі демонструватимуть близько тисячі спортсменів з дев’яти країн світу.

Один з найпрестижніших турнірів Європи увійде до програми «Відкриті Кубки Львова» й відбуватиметься на велотреку СКА (вул. Клепарівська, 39 а). Урочисте відкриття турніру відбудеться 16 березня о 13:00.

За словами Назарія Вітера, президента СК  «Самурай» та головного організатора змагань, на спортсменів та вболівальників очікують чимало приємних несподіванок.

-Підготовку до «Відкритого Кубку Львова» з карате ми розпочали два місяці тому, - починає розмову Назарій Вітер, - Мова йде про дизайн, розробку банерів та усієї поліграфічної продукції. Також була проведена робота з освітленням усіх татамі на велотреку СКА, де і відбуватимуться змагання. Там уже жартують, щоб ми туди поступово перебиралася, оскільки до турніру уже усе готово (сміється).

В Україні в основному змагання відбуваються на чотирьох татамі, а наші змагання – на шести. У перший день за головні призи змагатимуться діти з 8 до 13 років включно в усіх вагових та вікових категоріях. Наступного дня на татамі вийдуть кадети, юніори та дорослі.

-Які зміни відбудуться у порівнянні з «Відкритим Кубком Львова» минулого року, який, до слова, визнали одним з найкращих турнірів у Львові у 2018 році?   

-«Відкритий Кубок Львова» з карате ми проводимо уже втретє, тому можна сказати, що кожного разу ми виходимо на нову сходинку. В першу чергу це стосується загальної організації та якості проведення змагань. Минулого року ми взяли високу планку і стараємось її втримати. Мова йде, звісно, про приїзд  перших номерів національних збірних окремих країн. Деякі країни наші змагання зробили для себе відбором на чемпіонат Європи та різні престижні міжнародні кубки. У Львові на базі нашого турніру вони формуватимуть склад своїх національних збірних.

-За рівнем спортсменів цей турнір можна назвати одним з найкращих в Україні.

-Без перебільшення це один з найкращих турнірів в Європі. Вперше у цьому році ми застосовуємо професійне освітлення, онлайн трансляцію з усіх татамі, повтори та застосування телевізійного екрану. Там глядачі і спортсмени зможуть спостерігати за усіма найцікавішими моментами змагань. Трансляцію змагань у прямому ефірі проведе компанія Наживо-ТВ.

-Скільки спортсменів візьме участь у «Відкритому Кубку Львова-2019»?

-На період завершення реєстрації було 987 учасників у різних вікових категоріях, однак, очікую, що учасників буде більше однієї тисячі. Підтвердження на участь у турнірі дали дев’ять країн: Індія, Ізраїль, Чехія, Словаччина, Польща, Білорусь, Великобританія, Ірландія та Україна. В першу чергу знаковим для нас є те, що цей турнір відбувається у Львові. А наше місто – це молодіжна та спортивна столиця України. Можливо, не усі наші спортсмени мають можливість виїжджати на світові старти, а Львові вони матимуть можливість себе проявити у боротьбі зі спортсменами дуже високої кваліфікації. Цей турнір дозволить їм здобути безцінний досвід.

-Хто з українських зірок карате покаже свою майстерність у Львові?

-Усі карти розкривати не буду, але скажу, що виступатиме капітан української збірної Станіслав Горуна. Він, як і Катерина Крива, яка також працює дитячим тренером з карате, є бренд-обличчями нашого турніру. Саме цими людьми ми проводимо популяризацію карате, оскільки Станіслав і Катерина – це спортсмени, яких дуже люблять діти, їх знають батьки дітей і саме вони є локомотивом знань про нашу країну та наше карате у світі. Станіслав Горуна та Катерина Крива – це топові спортсмени не тільки українського, а й світового рівня.

-Чим здивуєте львів’ян та гостей міста під час відкриття турніру?

-Усі карт розкривати не буду, але скажу, що заспіває співачка Мія Хромишин. В загальному ми дуже сподіваємось, що у нас вийде хороший і якісний продукт.

-Наскільки полегшує організацію турніру співпраця з Львівською міською радою?

-Якщо взяти до уваги минулий рік, то наші змагання стали еталоном. Для прикладу, минулого року керівники багатьох федерацій, які також проводять «Відкриті Кубки Львова», були присутніми на відкритті нашого турніру. У цьому році ми планку піднімаємо ще на кілька сходинок вище. Окрім коштів ЛМР, ми залучаємо меценатів та спонсорів, федерацію карате та клуби «Самурай» і «Юніон». Витратна частина бюджету турніру складе приблизно 750-800 тисяч гривень.

-Які призи отримають найкращі спортсмени за підсумками змагань? Чи будуть якісь особливості цього року?

-Традиційно готуємо багато подарунків: календарі, горнятка, кубки та медалі. Від нашого партнера також будуть вручені кубки командам – переможцям та призерам загальнокомандних заліків. Загалом, ми не хотіли цей турнір робити комерційним. Для цього нам суттєво потрібно було б збільшувати бюджет.

-З легкої руки журналістів турніри під назвою «Відкриті Кубки Львова» почали називати Олімпіадою по-львівськи! Масовий міжнародний турнір з карате не став винятком.

-Олімпіада по-львівськи має своє відображення, оскільки в Україні більше ніде немає програми «Відкриті Кубки Львова». Ця програма – це відчутна фінансова підтримка зі сторони міської ради, яка дозволяє провести турнір на відповідному рівні. За останні три роки я бачу суттєвий прогрес у якості проведення змагань з різних видів спорту. Якби не було цієї програми, ми б не мали подібних результатів у багатьох видах спорту.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Спорт

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Порошенко підписав закон про мову у прямому ефірі

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Порошенко роздає посади і звання як дешеві цукерки

  Наталя Тимчій

  Чому молодь тікає зі Львова

  Андрій Вихопень

  Порошенко збирається діяти за принципом "що гірше - то краще"

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: