12.02.2019, 12:45

На Львівщині життя 38 тис. дітей під загрозою

Львівська ОДА завершила підрахунок невакцинованих дітей. Їх кількість становить 38 780 школярів. Про це сьогодні, 12 лютого, під час зустрічі із журналістами повідомила головний спеціаліст Департаменту освіти і науки ЛОДА Леся Босак.

Для початку нагадаємо, що 18  лютого у Львівській області розпочнуть спецоперацію із щеплення школярів.

Вакцинацію розпочнуть за пріорететністю, тобто з тих навчальних закладів, де рівень охопленістю вакциною нижчий від 90%. Таких закладів в області - 108 та у Львові - 79. Дітей будуть вакцинувати в поліклініках. 

За словами Лесі Босак, загалом у Львівській області є 1 208 закладів загальної середньої освіти, де навчаються 27 555 учнів.  

Зазначимо, що дітей вакцинуватимуть лише за письмовою згодою батьків.

Як раніше повідомляв начальних управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб,  у Львові щеплення робитимуть лише в поліклініках. Також, як сьогодні розповіла Леся Босак, у Львівській області дітей щепитимуть теж в поліклініках, хіба що будуть окремі випадки, в яких буде необхідне залучення мобільної групи.

Нагадуємо, кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків.Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору -  тільки вакцинація.

 

Згідно з календарем щеплення людина має бути вакцинована два рази за життя - в 1 рік та 6 років. Наявність двох вакцин захищає людину від кору на 95%.