настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла
07.10.2018, 12:05
Майбутнє і теперішнє Церкви - це не боятись вийти за межі «зони власного комфорту»

Саме там, за стінами нас чекають наші потенційні парафіяни! Саме там знаходять ті, за якими шукає Господь і ті, хто шукає своєї стежки до Нього! Це щодня роблять військові капелани! Це щодня повинні робити не лише душпастирі, але і миряни.
Капеланство і душпастирство у 21 столітті – це виклик. Ми бачимо в храмах лише невеликий відсоток тих, хто мешкає у великих і, здавалось би, християнських містах.
Ми, студентські капелани, стоїмо перед завданням, як привести до церкви тих людей, які ніколи там не були, які захоплюються язичництвом і всеможливими віяннями.
Для мене дуже промовистою була розповідь австрійського єпископа Шенборна, яку колись почув з його уст. Владика розповідав, як одного разу їхав потягом разом із гуртом молоді, яка, було видно, впізнала його і якій було насправді цікаво бачити «живого» кардинала, який поряд з ними їде громадським транспортом.
Єпископ зізнається, що хоча бажання поспілкуватись у нього з’явилось, однак щось всередині відгукувалось: ти ж є єпископ!
Зрештою на пероні молодь таки підійшла до єпископа, щоби висловити свою радість і познайомитись, а також зробити спільне фото. І щось тоді всередині, каже кардинал, зламалось. Вони запросили мене на пиво. І я геть знітився, сказав, що слід подумати.
Насправді я боявся вийти за межі свого комфорту, світу, в якому мене всі знають, шанують і люблять. Одягнув звичайну сорочку в квадратик і пішов. І ця зустріч була подібна до прес-конференції, де багато молодих людей зібрались, щоби послухати відповіді на свої запитання. Тоді я зрозумів, що варто розширювати свої межі.
Що ми робимо як капелани: намагаємось бути людьми і бути поруч. Братом для братів, курсантом для курсантів, офіцером для офіцерів. Тобто бути доступними для усіх.
Щоби донести до усіх: Бог не є складним, Церква любить нас такими, якими є – з усіма нашими звичками. В Академії Сухопутних військ ми прагнемо бути з усіма молодими студентами для того, щоб усе, що вони переживають у свій непростий вік, пояснювати їм у християнському світлі. Бо часто ми рухаємось немов у пустелі, але коли з’являються духовні обрії, людина бачить, до чого рухається, і так їй легше.
Ми вчимо бути духовними наставниками для своїх курсантів, помічати тих, які шукають, дати їм можливість і шанс бути з Богом. Зараз під час війни це особливо актуально. Виховати не лише службовців, а людей, які не бояться контактувати з Церквою, які самі готові ставати духовними наставниками для інших.
У нашій праці зі студентською молоддю розуміємо, що не потрібно боятись ламати стереотипи і шукати нових шляхів для того, щоби говорити про Бога.
За темою
- Сьогодні християни святкують Різдво за Григоріанським календарем
25.12.2021, 08:52
- Розклад Різдвяних Богослужінь у римо-католицьких храмах у Львові
23.12.2021, 13:33
- Парох скандальної «церкви» у Львові просить у виконкому її узаконити
21.10.2021, 15:06
- У Чорногорії стались сутички через інтронізацію митрополита
05.09.2021, 12:41
- 29 серпня до Львова прибудуть мощі святого Миколая
28.08.2021, 14:51
Обговорення
Суспільство
ТОП
Скандал з перепусткою для дівчини: очільника патрульної поліції Львівської області звільняють
По всій території України оголосили повітряну тривогу
У Львові попрощалися з американцем, який захищав Україну від окупантів
У Львові вул. Яворницького перекриють на пів року через ремонт
Проти України воюють 326 тисяч окупантів – розвідка
ФОТО
Відео

Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний
Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський
ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ