Євген Комаровський

педіатр


22.10.2018, 14:28

Лікування кашлю по телевізору

У перервах між жахливими новинами, телевізор (як зазвичай в цей час) став показувати не менше жахливу рекламу «ліків від кашлю». З новинами нічого вдіяти не можу, щодо ліків від кашлю – ось Вам кілька порад.

Люди, увага!

 1. Абсолютна більшість рекламованих ліків «від кашлю» - це відхаркувальні засоби або  муколітики: препарати, що збільшують обсяг мокротиння ( слизу, що утворюється в легенях ) і роблять його рідкішим та текучим  (що теоретично полегшує його відкашлювання).

2. Абсолютна більшість випадків, коли у вас нежить, кашель і підвищення температури, - це захворювання  верхніх дихальних шляхів: риніт, фарингіт, ларингіт. Відхаркувальні засоби збільшують кількість мокротиння !!! Навіщо вам збільшувати кількість слизу в легенях, коли у вас нежить або болить горло? Навіщо? Тому що сказали по телевізору?

 3. Відхаркуючі засоби іноді (досить рідко) потрібні при деяких захворюваннях нижніх дихальних шляхів - бронхітах, запаленнях легенів. Бронхіти і пневмонії лікують лікарі, а не люди, надивившись телевізора.

 4. Відхаркуючі  засоби не зменшують, а посилюють кашель, активізуючи відходження мокротиння. Але при дефіциті рідини в організмі і / або при сухості повітря в приміщенні відхаркуючі засоби не можуть проявити свою дію: кашель підсилюють, але полегшення не приносять !!! У той же час, якщо ви багато п'єте, а в кімнаті чисте, прохолодне і вологе повітря, тоді відхаркуючі засоби не потрібні: мокрота в таких умовах не стає в'язкою і легко відкашлюється без всіляких ліків. Не дивна в зв'язку з цим фраза з дуже відомого медичного підручника: «ефективність відхаркуючих засобів в порівнянні з великою кількістю гарячих напоїв не доведена». 

5. У дітей кашель (сила кашльового поштовху) набагато слабша, ніж у дорослих. Після прийому відхаркуючих  засобів діти часто не в змозі відкашляти збільшену кількість мокротиння,  Воно накопичується в нижніх дихальних шляхах, і це головна причина обструктивного бронхіту і запалення легенів. Дати муколітик і вкласти дитину спати в теплій і сухій кімнаті (а таких кімнат у нас 90%) - найпростіший спосіб організувати ускладнення. А якщо на додачу до цього закладений ніс і підвищена температура тіла - тоді шанси перетворити тижневий нежить в місячне лікування пневмонії максимальні. Не дивно, що в багатьох країнах муколітики  не рекомендуються дітям перших 5 років життя, а дати їх дітям до 2 років - це взагалі кримінал. Але нам пощастило! У нас (на шляху до Європи) можна всім підряд, без рецепту, і рекламувати в вечірньому праймі по телевізору.

 6. Ще раз, для тих, хто ще не зрозумів: телевізор не повинен заміняти мозок. Це правило працює і в політиці, і при кашлі. Не купуйте відхаркуючі засоби без прямої вказівки лікаря. Якщо лікар  призначив відхаркуючі засоби дитині до  5 років - шукайте іншого лікаря, якщо дитині менше 2 років - терміново шукайте іншого лікаря. 

7. Хочете полегшити кашель? Тоді:- вимкніть телевізор;- одягніться тепліше;- зробіть все, щоб в приміщенні було чисте, прохолодне (16-20 ° С) і не сухе повітря (відносна вологість 40-70%);- стежте за носовим диханням (воно повинно бути!): Часте - промивання сольовими розчинами і, якщо зовсім не під силу, судинозвужувальні засоби;- пийте багато теплої рідини;- знайдіть того, хто поставить діагноз.

Фото з відкритих джерел

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: