03.05.2021, 16:48

Ґітанас Науседа: Литва ніколи не визнає анексії Криму

Литва ніколи не визнає анексії Криму і працюватиме над тим, щоб припинити фактичну окупацію Сходу України. На цьому у понеділок у польському Сеймі наголосив президент Литви Ґітанас Науседа. У Європі 21 століття немає місця для нових сфер впливу, які заперечували би суверенітет незалежних держав, додав він.

Про це пише Польське радіо.

Виступаючи під час урочистого польсько-литовського засідання депутатів та сенаторів у 230-у річницю схвалення Конституції 3 травня, президент Науседа сказав, що Польща та Литва спільно стоять на варті історичної спадщини Речі Посполитої Обох Народів.

«Нашим обов’язком є гарантування, аби історично близькі народи України та Білорусі могли радіти плодам свободи, незалежності та демократії. У минулому вони належали до спільної родини європейських народів і я вірю, що так буде також у майбутньому», - сказав Науседа.

«Ми живемо у важкий період. Так як 230 років тому ми бачимо зростаючу на Сході військову силу, яка намагається заперечити наші цінності та загрожує нашому стилю життя», - сказав президент Литви.

Він звернув увагу, що сусідні народи, котрі прагнуть встановити демократичні відносини, продовжують боротися із жорстоким нехтуванням свободою.

«Мобілізація російських збройних сил на кордоні з Україною та військові дії на сході України незаконними, озброєними та підтриманими Москвою угрупованнями свідчать про зусилля, тиск та підбурювання до військової напруженості як важеля політичного впливу», - сказав Науседа.

«Я хотів би підкреслити, що Литва ніколи не визнає незаконну анексію Криму і буде працювати над тим, щоб припинити фактичну окупацію східної частини України. Що б не трапилось, ми не можемо дозволити Україні знову відійти в минуле», - сказав президент Литви.

Науседа заявив, що Росія також планує взяти під контроль Білорусь і зірвати «прагнення до свободи сміливих людей цієї країни».

«Ми цінуємо суверенітет Білорусі, і ми ніколи не погодимось, аби енергетичний сектор став геополітичною зброєю, яка перетворила Білорусь на заручницю політики Кремля», - підкреслив він.

«Наша власна безпека та процвітання залежать від нашої здатності створити сфери миру, демократії та процвітання у нашому сусідстві. Тому ми не можемо спокійно спостерігати повернення верховенства права сильнішого, ми не можемо ігнорувати спроби перекроювати кордони суверенних держав», - наголосив він.

Він підкреслив, що «в Європі 21 століття немає місця для нових сфер впливу, які б заперечували суверенітет незалежних держав». Він також наголосив, що потрібне чітке бачення Східного партнерства Європейського Союзу.

Президент Литви запевнив, що «пильнування відносин з Польщею є одним із пріоритетів зовнішньої політики Литви». «Дії президента Валдаса Адамкуса та покійного Лєха Качинського свідчать про те, що ми завжди будемо сильнішими разом», - сказав Науседа.

Він також зазначив, що Литва високо цінує внесок Польщі у реалізацію спільних інфраструктурних проектів, необхідних для Балтійського регіону.

Фото - Президент Литви Ґітанас Науседа під час свого виступу у Сеймі ПольщіPAP/Wojciech Olkuśnik

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: