26.04.2019, 14:44

Зону відчуження ЧАЕС за рік відвідують до 70 тисяч осіб

Кількість відвідувачів зони відчуження Чорнобильської атомної електростанції з 2015 року до 2018 року збільшилася з 8 тисяч до 70 тисяч осіб, з них половина - іноземці.

Про це 26 квітня заявив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у ході відвідування Чорнобильської АЕС, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми спостерігаємо значне збільшення відвідувачів зони відчуження. Якщо порівняти з 2015 року до 2018 року, то потік відвідувачів збільшився з 8 тисяч до 70 тисяч, це майже в десять разів", - сказав Семерак.

За словами міністра, половина відвідувачів - це іноземці.

Семерак вважає, що цей показник свідчить про відкритість і прозорість, а також є гарантією того, що всі роботи на ЧАЕС здійснюються під пильною увагою громадськості, держави і міжнародних партнерів.

Водночас, прес-служба МВС повідомляє, що за 2018 рік у зоні відчуження виявили 196 сталкерів, з них 16 іноземців, а у 2019 році 48 сталкерів, з них 1 іноземець.

Зокрема, як повідомляє Державна прикордонна служба, 26 квітня правоохоронці затримали 30-річного українця, який намагався перетнути загороджувальний паркан та потрапити в зону відчуження.

 

Сталкером виявився житель столиці, який пішки пробирався на заборонену територію для відпочинку. Його притягли до адміністративної відповідальності.

26 квітня 2019 року - тридцять третя річниця Чорнобильської трагедії. Аварія на Чорнобильській АЕС одна з найбільших техногенних катастроф XX століття.

В результаті вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців загинули 30 співробітників АЕС. З зони вибуху було евакуйовані 350 тисяч осіб. 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем та розчищали завали.

Забрудненими через радіоактивні опади і сильне випромінювання виявилися 4,7 тис. кв. км.

  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Підсумки ста днів роботи Верховної Ради

    Василь Чорний

    Альма-матер Сухомлинського та творчі скарби кафедри журналістики

    Мирослав Дністрянський

    Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: