Президент Володимир Зеленський вважає, що росіяни знехтували проханням Сполучених Штатів і перервали енергетичне перемир'я, завдавши потужного удару по Україні в ніч на 3 лютого.
Пряма мова: "Росіяни знову знехтували зусиллями американської сторони. Було прохання президента Сполучених Штатів утриматись від ударів по енергетиці та по критичній інфраструктурі, ви про це знаєте, на час зустрічі наших переговорних команд, і президент Америки говорив, що треба утриматись від ударів протягом тижня. Це було дуже важливе рішення. Фактично це (енергетичне перемир'я – ред.) почалося в ніч на п'ятницю, і у ніч на сьогодні росіяни, на наш погляд, порушили обіцянку.
Або Росія тепер вважає, що в тижні неповні чотири дні, замість семи, або вони реально роблять ставку на війну і просто дочекались найбільш холодних днів цієї зими, коли на значній території України – більш ніж -20˚ за Цельсієм".
Президент наголосив, що росіяни нині вдарили 71 ракетою і 450 дронами, тобто наростили кількість ракет і БпЛА, щоб атакувати в найхолодніший момент.
Він запевнив, що буде контактувати з американською стороною, щодо цього обстрілу в розраховує, що партнери не мовчатимуть про те, що відбувається в Україні. Зеленський наголосив, що Київ потребує більше ракет для систем Patriot.
Що передувало: В ніч на 3 лютого Росія здійснила комбінований удар по Україні із застосуванням ракет різних типів повітряного, наземного базування та ударних БпЛА, ППО знешкодила 450 цілей ворога із 521 запущеної. Зафіксовано влучання 27 ракет та 31 ударних БпЛА на 27 локаціях.
Президент Володимир Зеленський зазначив, що роботу української делегації на переговорах щодо мирного врегулювання буде скореговано через удар держави-агресора по енергетиці 3 лютого.
За темою
- Росія атакувала Україну балістикою і 143 дронами: сили ППО знешкодили 117 цілей
21.04.2026, 10:12
- У Сумах після удару дронів по цивільній інфраструктурі — 15 постраждалих
21.04.2026, 09:14
- Відновлення “Дружби” може розблокувати €90 млрд: Україна очікує запуск уже 21 квітня
20.04.2026, 22:48
- ДБР оголосило підозру патрульним, які втекли під час стрілянини в Києві
20.04.2026, 20:49
- ФПУ розширює програми реабілітації та працевлаштування ветеранів — Бизов
20.04.2026, 19:11
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові арештували полковника ЗСУ за підозрою у поборах із військових
23 роки «рабства»: підприємець з Городка тримав у трудовій неволі однокласника
У Львові арештували продавця та ймовірну керівницю мережі наркомагазинів U420
50-річний мешканець Львівщини вистрілив з рушниці в односельця і втік до лісу
У Львові засудили офіцерів, які дозволяли підлеглим працювати на СТО замість служби
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми