03.03.2023, 18:32
Зеленський підписав з президентом Латвії декларацію щодо підтримки євроатлантичної інтеграції України
Президент Володимир Зеленський підписав з президентом Латвії Егілсом Левітсом декларацію, в якій серед іншого йдеться про підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Про це йдеться у Телеграмі Володимира Зеленського.
"Ми підписали з Егілсом Левітсом спільну декларацію, яка засвідчує підтримку Латвією повноправної європейської та євроатлантичної інтеграції України. Лише з Україною у своєму складі Європейський проект стане дійсно довершеним. Лише з Україною у своєму складі НАТО стане дійсно міцним захисником народів Європи та всіх наших спільних цінностей" - заявив Зеленський.
Як зазначається у декларації, Латвія й надалі сприятиме сильній та ефективній політичній і матеріальній підтримці України з боку ЄС та Альянсу, спрямованій на забезпечення спроможності Української держави ефективно захищати свої території на суші, на морі та в повітрі.
У декларації сказано, що урядовий і неурядовий сектори Латвії підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно, і продовжуватимуть надавати потужну військову, технічну, оборонну та гуманітарну підтримку Україні.
"Латвійська Республіка підтримує Україну в тому, щоб вона стала частиною Північноатлантичного альянсу, щойно це дозволять умови; Україна та Латвійська Республіка висловлюють готовність провести двосторонні консультації щодо проблем безпеки України до вступу в НАТО" - йдеться у декларації.
Президенти також наголосили на необхідності створення правової основи для використання заморожених та знерухомлених російських активів для підтримки відновлення України та з метою виплати репарацій;
Крім того, президенти підтвердили відданість притягненню до відповідальності осіб, відповідальних за воєнні злочини та інші тяжкі злочини, скоєні у зв’язку з агресивною війною Росії проти України, та підтримці створення спеціального міжнародного трибуналу для забезпечення відповідальності за злочин агресії.
За темою
- У Чернігові затримали 23-річного чоловіка після стрілянини на вулиці
19.04.2026, 22:58
- Побутовий конфлікт став причиною стрілянини у Києві
19.04.2026, 20:32
- Начальник патрульної поліції подав у відставку після втечі поліцейських під час стрілянини в Києві
19.04.2026, 17:25
- Російський дрон влучив у залізничну інфраструктуру на Полтавщині
19.04.2026, 14:34
- Генштаб підтвердив ураження заводу дронів у Таганрозі та складів окупантів
19.04.2026, 10:35
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові в ДТП з Tesla постраждали троє дітей
19 квітня: що треба знати про цей день
Водій Opel збив двох підлітків на мотоциклі біля Яворова
У Карпатах травмувалася туристка зі Львівщини
Стрілянина в Києві: МВС розслідує дії поліції під час теракту
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми