• Головна
  • Новини
  • "Завгоспа" Януковича видворили з Литви: чим він відомий

23.04.2024, 21:32

"Завгоспа" Януковича видворили з Литви: чим він відомий

Литовська влада видворила з території країни колишнього голову Державного управління справами та одного із соратників колишнього президента України Віктора Януковича Андрія Кравця

Експосадовець втік з України під час Революції Гідності та весь час жив у Литві за посвідкою. Андрій Кравець відомий як "завгосп" президента-втікача Віктора Януковича, у 2010 році працював головою Державного управління справами та забезпечував діяльність адміністрації Януковича, Верховної Ради та Кабміну. За час його роботи у відомстві Кравець та його дружина, Марина Пелих, брали участь у корупційних схемах та розкраданні бюджету України. 

"За оцінкою ДДБ, Кравець і Пелих підтримували зв'язки з оточенням Януковича, працювали на його проросійський режим, тому мали бути лояльними щодо Росії та її агресивної зовнішньої політики, яка становить загрозу та нацбезпеку Литви. Російські служби можуть використовувати Кравця та Пелих у своїх цілях як лояльних та надійних осіб", - йдеться в повідомленні.

Так, з березня 2023 року Кравцю не продовжували посвідку на проживання. Сам соратник Януковича заявив, що оцінка литовського ДДБ побудована "виключно на припущеннях", і що він нібито підтримує Україну. 

Чим відомий Андрій Кравець

50-річний уродженець Полтавщини Андрій Кравець був народним депутатом Верховної Ради з 2007 по 2010 рік від фракції Януковича "Партія регіонів". У 2010 році він очолив Державне управління справами та клопотався підприємствами родини експрезидента, за що українські ЗМІ назвали його "завгоспом Януковича". 

Після втечі Януковича Кравець також втік з України. У 2014 році він переїхав до Литви, де жив майже 10 років за посвідкою про тимчасове проживання. За цей час колишній соратник Януковича встиг заснувати у Литві бізнес.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: