11.04.2020, 16:22
Заборона виходити з дому на вихідні – наразі більше «страшилка», ніж реалії

Перевірив, наскільки суворим є дотримання «комендантської години» на вихідні у Франківську. Бо, чесно кажучи, побоювався, що посилений карантин перекреслить мені усі плани.
Утім, хоча вибрався я з дому ще до «забороненого часу» (нагадаю, з 13.00 суботи до 6 ранку понеділка) - об 11-ій, спершу планував повернутися до 13.00. Але згодом переконався, що ніхто, окрім мене, повертатися до домівок особливо не поспішає – бо ніхто особливо й не контролює виконання заборони.
Підсумок такий: «перевзув» на літній сезон машину – усі шиномонтажі працюють, наразі без гігантських черг та заламування цін, як це було восени (заплатив з балансуванням удвічі дешевше, ніж минулого разу і у 3,5 рази менше, ніж рік тому). Відтак, зекономивши час, уперше за три роки помив машину на мийці – там зараз аншлаг, з обслуговуванням – черги, із самообслуговуванням – аншлаг, але за рахунок великої кількості боксів – без черг.
Заїхав в «АТБ». Мережа продовжує розчаровувати: асортимент звузився, ціни продовжують повільно рости (повернулися на попередній рівень хіба морква та буряк, зате картопля зникла): гречка – по 35 грн. за пакет, уся молочка, особливо кисломолочні й сири-сирки – дорожчає; знижки – хіба на цукерки - у коробках та деякі вагові та прикраси (крашанок-писанок-пасок) до великоднього столу. Через це уперше мій чек зупинився на позначці у 110 грн – принципово не хоче спонсорувати спекулянтів на глобальному форс-мажорі, чи, простіше кажучи, біді… До слова, добра третина відвідувачів – дуже літні пенсіонери…
Патрульних за три години жодного разу не бачив, хоча повернувся додому вже після 14-ї. Щоправда, й у самому центрі міста не був, бо не мав потреби. Але, гадаю, й там мало що змінилося.
Зрештою, як пояснило сьогодні МВС, заборона громадянам виходити з дому має рекомендаційний характер: «У кількох регіонах місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення про тимчасову заборону громадянам виходити з дому (з 13-ї години 11 квітня до 06-ї години ранку 13 квітня). Утім, це рішення комісії носить виключно рекомендаційний характер, адже комендантська година можлива лише за умови введення правового режиму надзвичайного стану».
Тож те, що - всупереч Конституції - вирішили голови ОДА 6 областей (Львівщини, Прикарпаття, Волині, Київщини, Буковини та Закарпаття), є лише перевищенням повноважень головами ОДА, що наввипередки намагаються показати "жорстку руку", аби втриматись у кріслі чимдовше. А за таке, між іншим, передбачена не лише моральна чи адміністративна, але й доволі жорстка кримінальна відповідальність...
За темою
- У МОЗ запевняють, що вводити локдаун в Україні не планують
18.02.2022, 15:35
- З понеділка учні старших класів на Львівщині можуть повернутися до очного навчання
11.02.2022, 13:22
- МОЗ оновило список карантинних зон в Україні
10.02.2022, 10:35
- У Львові посилюють карантин: міська комісія з питань ТЕБ і НС прийняла нові рішення
01.02.2022, 13:22
- На Львівщині посилюють карантинні обмеження з 31 січня
29.01.2022, 08:08
Обговорення
Івано-Франківськ
ТОП
Науковці Львівського університету беруть участь у Програмі розвитку академічних менеджерів
12 квітня: все про цей день
Україна у 8 разів збільшила виробництво крилатих ракет у 2024 році – Мінстратегпром
Окупанти атакували 88 безпілотниками – постраждали п’ять областей
У війні проти України РФ втратила ще 1240 військових – Генштаб
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої