• Головна
 • Новини
 • Заборона виходити з дому на вихідні – наразі більше «страшилка», ніж реалії

Юрій Никорак

Журналіст

Журналіст, політолог, письменник, фотохудожник


11.04.2020, 16:22

Заборона виходити з дому на вихідні – наразі більше «страшилка», ніж реалії

Перевірив, наскільки суворим є дотримання «комендантської години» на вихідні у Франківську. Бо, чесно кажучи, побоювався, що посилений карантин перекреслить мені усі плани.

Утім, хоча вибрався я з дому ще до «забороненого часу» (нагадаю, з 13.00 суботи до 6 ранку понеділка) - об 11-ій, спершу планував повернутися до 13.00. Але згодом переконався, що ніхто, окрім мене, повертатися до домівок особливо не поспішає – бо ніхто особливо й не контролює виконання заборони.

Підсумок такий: «перевзув» на літній сезон машину – усі шиномонтажі працюють, наразі без гігантських черг та заламування цін, як це було восени (заплатив з балансуванням удвічі дешевше, ніж минулого разу і у 3,5 рази менше, ніж рік тому). Відтак, зекономивши час, уперше за три роки помив машину на мийці – там зараз аншлаг, з обслуговуванням – черги, із самообслуговуванням – аншлаг, але за рахунок великої кількості боксів – без черг.

Заїхав в «АТБ». Мережа продовжує розчаровувати: асортимент звузився, ціни продовжують повільно рости (повернулися на попередній рівень хіба морква та буряк, зате картопля зникла): гречка – по 35 грн. за пакет,  уся молочка, особливо кисломолочні й сири-сирки – дорожчає; знижки – хіба на цукерки - у коробках та деякі вагові та прикраси  (крашанок-писанок-пасок) до великоднього столу.  Через це уперше мій чек зупинився на позначці у 110 грн – принципово не хоче спонсорувати спекулянтів на глобальному форс-мажорі, чи, простіше кажучи, біді…  До слова, добра третина відвідувачів – дуже літні пенсіонери…

Патрульних за три години жодного разу не бачив, хоча повернувся додому вже після 14-ї. Щоправда, й у самому центрі міста не був, бо не мав потреби. Але, гадаю, й там мало що змінилося.

Зрештою, як пояснило сьогодні МВС, заборона громадянам виходити з дому має рекомендаційний характер: «У кількох регіонах місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення про тимчасову заборону громадянам виходити з дому (з 13-ї години 11 квітня до 06-ї години ранку 13 квітня). Утім, це рішення комісії носить виключно рекомендаційний характер, адже комендантська година можлива лише за умови введення правового режиму надзвичайного стану».

Тож те, що - всупереч Конституції - вирішили голови ОДА 6 областей (Львівщини, Прикарпаття, Волині, Київщини, Буковини та Закарпаття), є лише перевищенням повноважень головами ОДА, що наввипередки намагаються показати "жорстку руку", аби втриматись у кріслі чимдовше. А за таке, між іншим, передбачена не лише моральна чи адміністративна, але й доволі жорстка кримінальна відповідальність...

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Михайло Цимбалюк

  Обшуки у львівських волонтерів - це тиск на волонтерство загалом?

  Богдан Рабешко

  Щодо масштабної пожежі на ЛАЗі

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: