• Головна
  • Новини
  • Хто зможе вийти на пенсію раніше? Пояснює народний депутат

04.10.2023, 18:24

Хто зможе вийти на пенсію раніше? Пояснює народний депутат

Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк розповідає про те, кому з українців дозволили вийти на пенсію достроково під час війни, а також про пенсійне забезпечення на ТОТ.

Михайло Цимбалюк: Українське суспільство перебуває у непростих умовах, тому влада вирішила спростити можливість достроково вийти на пенсію певним категоріям громадян. Це також пов’язано з тим, що приблизно від 4,5 до 5 мільйонів українців втратили роботу. Серед цих людей є частка тих, кому до пенсії залишилося два чи три роки.

Якщо громадянин не має стажу 30 років, а має 22 і більше, то йому потрібно чекати до 63 років. Якщо менш як 22 роки, але понад 15, то треба зачекати до настання 65 років.

Про труднощі громадян на ТОТ з пенсіями

Михайло Цимбалюк: Громадяни на ТОТ можуть скористатись цими пільговими умовами, але є певні вимоги. Потрібно особисто з’явитися до територіального представництва Пенсійного фонду в будь-якій неокупованій частині держави. Необхідно продемонструвати всі документи для цього. Наша держава є соціально відповідальною перед тими, хто все своє свідоме життя працював на Україну.

Можуть виникнути складнощі у тих, хто не зможе прийти до Пенсійного фонду на підконтрольній території країни. Декілька років тому Верховна Рада внесла зміни, тому для оформлення пенсії потрібно не лише скласти заяву онлайн, а звернутись особисто. Таким чином представники установи переконаються, що людина є насправді живою й особисто оформляє документи, а не за дорученням.

Може стати перешкодою, якщо громадянин підпадає під статтю про колабораціонізм. З цих причин певна частина людей пенсійного віку не з’являється до представництва Пенсійних фондів.

Зараз є складність у тих, хто 6 місяців не отримує кошти з рахунку державних банків («Ощадбанк», «ПриватБанк»). Тоді ПФ автоматично призупиняє виплату до встановлення обставин. А на непідконтрольній території держави відділення українських банків не працюють.

Як довго людям з ТОТ потрібно оформлювати пенсії?

Михайло Цимбалюк: Процес оформлення пенсій для людей з окупованих територій не є тривалим. Для цього треба відвідати Пенсійний фонд лише один раз. Після цього працівники вже мають можливість оформити пенсію без присутності самого громадянина.

Нюанси можуть бути тоді, коли до бази даних чи архівів підприємств немає доступу, тому складно знайти підтвердження про стаж. Такі випадки бувають, але вони поодинокі. Сьогодні Пенсійний фонд має базу даних і доступ до всіх підприємств, які працювали чи працюють на території України. Щобільше, законодавство дозволяє деякі винятки, щоб не обов’язково вимагати підтвердження у працівників.

Найбільша проблема – це те, що громадяни з тих чи інших причин не можуть покинути непідконтрольну територію для того, аби оформити пенсію чи хоча б раз в пів року зняти кошти з рахунку в державному банку на підконтрольній території. Такі випадки, на жаль, бувають, але це не з вини нашої сторони.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: