• Головна
 • Новини
 • Християни східного обряду в очікуванні сходження Благодатного Вогню

18.04.2020, 13:33

Християни східного обряду в очікуванні сходження Благодатного Вогню

Найочікуванішою подією напередодні Світлого Христового Воскресіння для християн є сходження Благодатного вогню.

Благодатний Вогонь, або як його ще називають Святе Світло – це назва вогню, який використовується у Великодній церемонії і символізує вихід з Гробу Світла істинного, тобто воскресіння Господа, нагадує Укрінформ.

Традиція існує з 4 століття, а перші писемні свідчення про неї з’явилися в 9 столітті. Церемонія сходження Благодатного Вогню відбувається у Храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі, більш відомого як Храм Гроба Господнього.

Сама церемонія, за традицією відбувається так: до храму прибувають церковні ієрархи. Вони проходять до невеличкої каплички – Кувуклії Гроба Господнього – місця Його безпосереднього поховання. Перед тим, як впустити туди двох священиків – Єрусалимського патріарха і вірменського архімандрита, ізраїльські поліцейські ретельно перевіряють капличку на наявність джерел вогню. Ієрархи, перед тим як увійти у святая святих, переодягаються у просторі білі одежі без поясів. Пов’язане це з тим, що колись Свята Земля належала Османській імперії і турки не вірили у таке диво, підозрюючи, що саме там священнослужителі ховають сірники.

Єрусалимський патріарх посилено зі сльозами молиться на Гробі Господнім, так само моляться і всі віряни. Через деякий час, у Кувуклії з’являється світло, у храмі починають лунати дзвони. До вірян виходить патріарх і роздає Благодатний Вогонь. Коли вогонь сходе, то в перші кілька секунд не залишає опіків.

Після завершення церемонії сходження Благодатного Вогню, його доставляють до всіх православних країн, де святкується Великдень, зокрема й до України.

Цього року у зв'язку з пандемією коронавируса і оголошеним через це карантином церемонія сходження Благодатного вогню зміниться.

Як повідомили в МЗС Ізраїлю, кількість учасників церемонії буде обмежена десятьма представниками помісних церков, а паломників не пустять взагалі. Однак на весь світ буде вестися телевізійна трансляція з місця подій, тому сходження Благодатного вогню в Єрусалимі можна буде дивитися онлайн.

Після сходження, представники Грецької  православної церкви принесуть Благодатний вогонь до Яффських воріт Старого міста Єрусалима, звідки співробітники посольств різних країн відвезуть його в спеціальних лампадах в аеропорт Бен-Гуріон. Щоб не порушувати карантин, делегати країн які прилетять за вогнем, не зможуть виходити зі своїх літаків, але їм передадуть вогонь ті, хто отримає його біля Яффських воріт. А далі вони доставлять священний вогонь в свої країни.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

  Мирослав Дністрянський

  Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

  Мирослав Дністрянський

  Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: