Гендиректор Tesla Ілон Маск очолив рейтинг найбільш високооплачуваних керівників американських компаній за версією газети The New York Times.
Про це пише Forbes.
У 2018 році винагорода Маска за роботу в автомобільній компанії становила 2,284 млрд доларів. Це на 4 575 310% більше, ніж роком раніше.
У 2017 році Маск отримав від компанії близько 50 тисяч доларів і взагалі не увійшов до числа 200 найбільш високооплачуваних керівників.
Як зазначає видання, такої великої винагороди своєму керівнику ще не призначала жодна публічна компанія. Проблема в тому, що поки що ці гроші Маску не належать.
Суму 2,284 млрд доларів практично повністю складають опціони на акції Tesla. На початку минулого року Tesla оновила умови компенсаційного пакета головного виконавчого директора, прив'язавши виплати йому до досягнення ключових показників.
За новими умовами, протягом 10 років Маск не отримуватиме гарантовані виплати за роботу, але зможе розраховувати на отримання опціонів на акції, еквівалентні 1% всіх, паперів компанії що знаходяться в обігу.
Винагорода розбита на 12 траншів, для передачі кожного встановлені свої умови. Наприклад, перший транш буде переданий Маску при досягненні компанією капіталізації в 100 млрд доларів і виручки в 20 млрд доларів або ж прибутку в 1,5 млрд доларів.
Для отримання останнього, 12-го траншу, Маску необхідно домогтися збільшення капіталізації Tesla до 650 млрд доларів. Зараз ринкова капіталізація Tesla становить близько 34 млрд доларів, тобто в 19 разів менше.
Якщо названі цілі не будуть виконані, Маск залишиться без винагороди. Подібна система винагороди, як пояснювала Tesla, була покликана гарантувати, що бізнесмен продовжить керувати компанією в довгостроковій перспективі, а не переключиться на інші свої проекти, наприклад, SpaceX.
Поки що жоден з опціонів, передбачених компенсаційним пакетом Маска, не було виконано, повідомив представник Tesla авторам рейтингу.
За темою
- Середня зарплата у Волинської області - 14568 грн
01.02.2022, 18:48
- Середня зарплата на Львівщині у грудні 2021 року становила 15262 грн
31.01.2022, 19:35
- Середні зарплати на Львівщині: обласна рада - 22, 6 тис. грн, ОДА - 18 тис., економіка - 13 тис. грн
23.12.2021, 18:34
- Середня зарплата у Тернопільській області 11615 грн
12.12.2021, 19:19
- Українцям до кінця року піднімуть мінімальну зарплату та пенсію, - пояснення ПФУ
08.11.2021, 19:53
Обговорення
Економіка
ТОП
Джипінг у Карпатах завдає серйозної шкоди природі
Масована нічна атака: ППО збила понад 200 російських дронів
У Львові в ДТП з Tesla постраждали троє дітей
19 квітня: що треба знати про цей день
У Карпатах травмувалася туристка зі Львівщини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми