• Головна
 • Новини
 • Відійшов у вічність легендарний ветеран УПА Леонід Герасімюк. Йому було 93 роки. Відео

19.08.2019, 15:06

Відійшов у вічність легендарний ветеран УПА Леонід Герасімюк. Йому було 93 роки. Відео

Учора, 18 серпня, відійшов у вічність мужній син України, ветеран Української повстанської армії Леонід Опанасович Герасімюк. Він доживав віку у містечку Молочанськ Запорізької області.

Про це повідомив на своїй сторінці у ФБ начальник управління комунікацій з громадськість Запорізької ОДА Олександр Зубченко.

Alexander Zubchenko: "Леонід Опанасович Герасімюк народився 23 квітня 1926 року у с. Орищі (нині – Локачинський район Волинської області). Його батько Опанас Герасімюк був на фронті з початку Першої світової війни, двічі нагороджувався орденом «Георгіївський хрест». З дитинства Леонід вирізнявся справжнім козацьким характером, вчився зацікавлено та наполегливо, був непохитний у своєму українстві.

У червні 1941 року Леонід Герасімюк під час проголошення у Львові Української держави піднімав синьо-жовтий прапор на Княжій Горі. Далі був арешт гестапівцями, смертний вирок, втеча з в’язниці, збройна боротьба у лавах УПА. Починав Леонід Опанасович ройовим у селі Вовчок, далі опікувався ідейно-політичною та інформаційною роботою з особовим складом та місцевим населенням, пройшов важкими дорогами війни на Поліссі, Холмщині та Підляшші.

У жовтні 1944 року Л. Герасімюк потрапив у полон до НКВС, був засуджений до розстрілу, всю його сім'ю вислали до Сибіру. Після кількох місяців страшного очікування смертний вирок замінили двадцятьма роками каторжних робіт. Відбував покарання у Казахстані на мідних рудниках та на будівництві космодрому Байконур.

12 вересня 1954 року Леоніда Опанасовича реабілітували. Після звільнення поїхав до матері у м. Прокоп'євськ Кемеровської області, де працював на шахті «Східна», а у 1976 році вийшов на пенсію та переїхав до Молочанська. Він дуже хотів повернутися на рідну Волинь, але дорогу додому було закрито. До останніх днів радянської влади у КДБ зберігалася особова справа Л.Герасімюка із червоною поміткою «особливо небезпечний».

Із проголошенням незалежності колишній воїн УПА активно займався громадською діяльністю, розшукував своїх однополчан. Після початку російсько-терористичної агресії став волонтером Української армії, у травні 2015 року відвідував бійців Добровольчого Українського корпусу під Маріуполем.

Мужність та самовідданість Л.Герасімюка бло відзначено найвищою нагородою Запорізької області - медаллю "За розвиток Запорізького краю".

Пишаюся знайомством із вірним сином України, щирі співчуття рідним та близьким героя.

Прощання із Л,Герасімюком відбудеться 19 серпня 2019 року об 11.00 за адресою м. Молочанськ, вул. Чарівна, 73.

Вічна пам'ять і слава захиснику України!".

Відіо і фото - МИГ

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: