18.02.2021, 16:28

ВР підготувала нові правила розмитнення "євроблях"

Протестуючі під парламентом власники "євроблях" назвали рішення депутатів "подачкою" і більше не мають наміру мітингувати.

Верховна Рада на засіданні в четвер, 18 лютого, 259 голосами попередньо схвалила законопроект №4643-д, яким запроваджуються нові правила розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, пише Кореспондент.

Цей закон стосується автомобілів, які ввезли в Україну до 31 грудня 2020 року.

Закон обмежує розмитнення всього одного авто категорії (легковий, вантажний, причіп) однією людиною. При цьому авто повинно відповідати екологічним стандартам не менше Євро2.

Після вступу в силу закону розмитнити авто можна буде протягом 180 днів. Для цього ввели спеціальну формулу: Ставка = Ставка базова + Vе + Fе.

У цій формулі ставка базова - ставка податку в євро за одну одиницю транспортного засобу, яка визначається, виходячи з кількості років, які минули з року виготовлення авто, до року визначення ставки податку.

Vе - ставка податку в євро за одну одиницю транспортного засобу. Вона визначається множенням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в куб. сантиметрах на коефіцієнт, який становить:

 • 0,25 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - для авто з об'ємом двигуна внутрішнього згоряння до 2 000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,2 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - з об'ємом двигуна від 2 001 куб. сантиметрів до 3 000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,25 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - з об'ємом двигуна від 3 001 куб. сантиметрів до 4 000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,35 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - з об'ємом двигуна від 4 001 куб. сантиметрів до 5 000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,5 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - з об'ємом двигуна більше 5 000 куб. сантиметрів.

Крім того, у цій формулі Fе - ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу.

Також депутати прийняли в першому читанні законопроект, яким знижують штрафи за незаконне перебування авто з 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні.

Нагадаємо, власники "євроблях" незадоволені цим законопроектом і вимагають взагалі скасувати обмеження на розмитнення. Сьогодні вони проводять під парламентом мітинг.

Після прийняття закону мітингувальники назвали його "подачкою" і заявили, що більше не будуть приїжджати під Раду. "Більше мерзнути ми не будемо, але категоричність наша буде доволі серйозною", - підкреслив лідер протесту Олег Ярошевич.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

  Мирослав Дністрянський

  Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

  Мирослав Дністрянський

  Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: