14.05.2021, 14:46

В Бабиному Яру відкрили «місце для роздумів»: фото

В День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни на території Меморіального центру "Бабин Яр" відкрили "місце для роздумів" - символічну синагогу.

Про це повідомляє кореспондент #Букв.

У відкритті синагоги взяли участь представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, праведники народів світу, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, очільник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр культури України Олександр Ткаченко, мер Києва Віталій Кличко та його брат Володимир.

“Місце для роздумів” у вигляді розкладної книжки-панорами спроєктував швейцарський архітектор Мануель Герц. Висота споруди складає 11 метрів. Подібно до книги вона відкривається і закривається за допомогою спеціальних механізмів. Синагога оздоблена візерунками і текстами молитов, які повторюють традиційний розпис старовинних синагог у Західній Україні, знищених під час Другої світової війни і Голокосту. Стеля прикрашена малюнками у вигляді карти зоряного неба, що відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року – у перший день масових розстрілів в Бабиному Яру.

Слід зазначити, що 14 травня в Україні вперше відзначають День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої Світової війни. Україна – четверта країна у світі за кількістю праведників. Праведниками називають представників інших народів, які ризикуючи власним життям, рятували євреїв у часи Другої Світової війни і Голокосту.

У п’ятницю, 14 травня, Україна вперше відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Фото- Букви

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: