• Головна
 • Новини
 • Уряд підтримав законопроєкт, що залишить Ситника на посаді директора НАБУ

27.11.2020, 11:33

Уряд підтримав законопроєкт, що залишить Ситника на посаді директора НАБУ

Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який гарантує роботу директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника до внесення змін до законодавства, як цього вимагає рішення Конституційного суду.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська під час позачергового засідання Кабінету Міністрів 26 листопада увечері.

"Мета законопроєкту про зміни до закону про НАБУ - забезпечити процесуальні гарантії нормальної роботи інституцій після вступу в силу рішення Конституційного суду України про неконституційність окремих положень закону про НАБУ. Ми нічого радикально не змінюємо, проте забезпечуємо збереження статусу кво до вступу в силу закону про внесення змін до Конституції або іншого законодавства, яке дозволить провести призначення директора НАБУ відповідно до рішення КСУ. Тобто, це перехідний закон, який спрямований на забезпечення стабільної роботи НАБУ ", - заявив міністр.

При цьому, як зазначив головуючий на засіданні уряду Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, законопроєкт буде доопрацьовано в Секретаріаті Кабінету Міністрів протягом одного дня, після чого буде передано на розгляд парламенту.

"Для нас ключовою позицією є збереження незалежності НАБУ і одночасно приведення всіх положень закону про його діяльність у відповідність із нормами Конституції України. Тому ми запропонуємо Верховній Раді зміни, які вирішують обидва ці питання", - підкреслив глава уряду.

Зокрема, за словами Шмигаля, Кабінет Міністрів пропонує встановити повноваження Верховної Ради приймати рішення про звільнення директора Національного антикорупційного бюро з посади, однак лише при наявності підстав, чітко виписаних в законі.

"При цьому, важливим положенням закону є позиція, що нинішній керівник НАБУ продовжує здійснювати свої повноваження до моменту призначення нового керівника. Таким чином ми зміцнюємо антикорупційну архітектуру і залишаємося вірними антикорупційній політиці реформ", - зазначив Прем'єр

Нагадаємо, 28 серпня Конституційний Суд дійшов висновку, що п’ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора Національного антикорупційного бюро, яке належить до органів виконавчої влади.

У НАБУ назвали рішення КС політично вмотивованим.

У жовтні Окружний адмінсуд Києва, розглядаючи позов колишнього співробітника НАБУ Олександра Карєєва, вирішив, що директор НАБУ Артем Ситник має передати свої повноваження одному із своїх заступників, для виконання рішення КС. Суд встановив термін для виконання рішення - 1 місяць.

У НАБУ зазначили, що після скандального рішення КС 27 жовтня, призначення керівника бюро і його аудит будуть поза законом

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Дев’ять кіл пекла для родин медиків

  Андрій Вихопень

  Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

  Мирослав Дністрянський

  То коли ж було засновано Львівський університет?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: