20.03.2019, 22:07

Україну достроково покидає посол США Марі Йованович

Україну достроково – за 5 місяців до завершення каденції – покидає посол Сполучених Штатів Марі Йованович. У США вона фігурує в розслідуванні щодо втручання у вибори президента США в 2016 році. У скандалі фігурують найвищі посадовці України.

Про це на своїй сторінці у ФБ написав журналіст Володимир Бойко.

Володимир Бойко: "Україну достроково – за 5 місяців до завершення своєї каденції – покидає посол Сполучених Штатів Марі Йованович. У себе на батьківщині разом з колишнім представником ФБР в Україні Карен Грінавей, колишнім заступником посла США в Україні (нині – заступник Держсекретаря) Джоном Кентом та директором НАБУ Артемом Ситником Місіс Йованович фігурує в розслідуванні щодо втручання у вибори президента США в 2016 році. Йдеться про так звану «чорну бухгалтерію Партію Регіонів» з інформацією про виплати, які отримував в Україні екс-керівник виборчого штабу Трампа Пол Манафорт.

Як я неодноразово розповідав раніше, з метою скомпрометувати Трампа місіс Грінавей у квітні-травні 2016 року передала уривки з цієї «чорної бухгалтерії» Ситнику для легалізації шляхом публікації на сайті НАБУ. А Кент передав копії для оприлюднення народному депутату України Сергію Лещенку та вже практично звільненому на той час з СБУ начальнику Главку «К» Віктору Трепаку. При цьому в «чорній бухгалтерії» фігурував ще один американець – Грегорі Крейг. Але оскільки Крейг був юристом, що обслуговував Адміністрацію Барака Обами, Грінавей та Ситник попередили керівника САП Холодницького про те, що прізвище Крейга ні в якому разі не повинно ніде сплисти, а афери за його участю не повинні розслідуватись.

На початку 2019 року Білий Дім отримав від керівництва України покази Холодницького, який керівник САП дав у Генпрокуратурі щодо обставин втручання Грінавей та Ситника в перебіг президентської кампанії в США в 2016 році. З метою уникнути відповідальності, Марі Йованович та заступник Держсекретаря Джон Кент у березні 2019 року спробували роздмухати скандал навколо розкрадання коштів «Укроборонпрому», щоби примусити Порошенка звільнити з посади керівника САП Холодницького та дезавуювати покази Холодницького, шантажуючи президента України тим, що Ситник відкриє кримінальне провадження щодо сина Гладковського (похресника Порошенка). Але трапився ексцес виконавця й екс-член Ради громадського контролю при НАБУ, професійний «громадський активіст» Денис Бігус оприлюднив не тільки ту інформацію, яка кидала тінь на Гладковського, але й докази участі в розкраданні коштів «Укроборонпрому» самого Ситника.

Унаслідок цього пані Йованович вже пакує валізи – вона цілком може скласти компанію свої подрузі Карен Грінавей, яку в грудні 2018 року вигнали з ФБР. Контрольним пострілом стало інтерв’ю, яке генеральний, прости господи, прокурор Юрій Луценко дав американському телеканалу Hill.TV. Зокрема, Юрій Віталійович підтвердив, що наразі розслідується кримінальне провадження, зареєстроване за фактом втручання з території України в кампанію по виборах президента США в 2016 році.

Окрім того, генеральний, прости господи, прокурор повідомив, що як тільки він заступив на посаду, Йованович передала йому список людей, які є недоторканними і які ні за яких обставин не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Від себе додам, що цей список очолює народний депутат України Сергій Лещенко.

Також Луценко повідомив, що 4 млн доларів американської урядової допомоги, яка була виділена на реформування органів прокуратури (2,5 млн. доларів призначались безпосередньо Генеральній прокуратурі України) не дійшли за призначенням і були вкрадені.

Зазначу, що історія про крадіжку 2,5 млн. доларів мені добре відома і я її розповім наступного разу".

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Квартал 95 вже написав концерт без Зеленського

  Коментар

  Блоги

  Оксана Кришталева

  Нас постійно супроводжують різні звуки, але ми не надаємо їм належного значення

  Дмитро Снєгирьов

  «Я мзду не беру, мне за державу обидно»: про важку долю актора Павла Луспєкаєва

  Андрій Вихопень

  Я розумію, чому важливо для Порошенка шоу 14 квітня