Уряд виділив кошти для закупівлі наукового океанського судна льодового класу.
Це рішення ухвалили на засіданні у середу, 20 листопада, повідомляє пресслужба Міносвіти і науки.
Очікується, що угоду про придбання судна буде укладено до кінця 2019 року, а 2020-го відбудеться його перший вихід в океан під українським прапором.
«Для нас це велика перемога. Придбання Україною судна такого класу дозволить нам бути більш самостійними в дослідженні Світового океану, яке на рівних із дослідженнями Космосу є наразі одним із пріоритетів світової науки. Це нові можливості для наших науковців вже з наступного року. А ще це можливість будувати більш сміливі стратегічні плани досліджень в Антарктиді та Арктиці. Зараз якраз завершується підготовка програми полярних досліджень України на 2021-2030 роки, де ми вже врахуємо наявність власного судна», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.
Очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий пояснив, що з кінця 20 століття Україна не має суден необхідного класу, які дозволили б вести дослідження у Світовому океані та надавати підтримку антарктичним дослідженням на станції «Академік Вернадський».
«Власне сьогодні майже 20 років з часу останнього самостійного наукового рейсу України в Південному океані (2000-2001 рр.). Для обслуговування нашої станції ми щороку фрахтуємо іноземні судна, а морські дослідження тривалий час взагалі не вели, лише минулого року почали дещо робити з борту риболовних суден, які звісно ж не є повноцінними “плавучими лабораторіями”. Купівля власного судна і відновлення наукових рейсів надзвичайно посилюють наші наукові можливості. Також ми зможемо утворювати логістичні консорціуми з країнами, які мають свої полярні станції, але не мають власного флоту. І, до речі, буде дуже символічно до 25-річчя нашої станції «Академік Вернадський» нарешті прийти на неї на власному судні», – розказав директор НАНЦ Євген Дикий.
Відновлення рейсів також є актуальним з точки зору політики та економіки. Адже Україна має міжнародні зобов’язання щодо вивчення Південного океану і веде там успішний риболовний промисел.
На придбання судна Уряд виділив до 252 млн гривень.
«Це той максимум, на який ми можемо розраховувати, але ми працюватимемо над тим, щоб вкластись у меншу суму і заощадити державні кошти», – пояснив Євген Дикий.
Нагадуємо, що українські вчені отримають до 7 млн євро на дослідження та інфраструктуру – 2020-го стартує новий конкурс у межах допомоги ЄС Україні в «Горизонт 2020».
За темою
- 67% українців вважають телебачення найважливішим джерелом інформації — дослідження
15.02.2022, 15:34
- Омікрон менше уражає легені, ніж інші штами COVID-19
02.01.2022, 10:59
- За скільки днів підвищується ризик зараження COVID-19 у вакцинованих
27.11.2021, 15:44
- Вчені виявили спільні риси противників COVID-вакцинації
13.11.2021, 15:39
- Як вплинула на українців трудова міграція і що думають про нас поляки
28.09.2021, 17:30
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові поліцейські затримали крадія телефонів у дітей-футболістів
9 квітня Львів попрощається з воїнами Андрієм Мохом, Валерієм Кузем та Григорієм Новіковим
Львівщина сьогодні прощається з чотирма воїнами, які віддали життя за Україну
У Львові встановили зовнішній ліфт для маломобільного сусіда
Львівські митники викрили контрабанду брендових товарів на 900 тисяч гривень
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої