15.04.2024, 08:23
Українські морські дрони доносять тонну вибухівки на тисячу кілометрів – СБУ
Модернізовані українські дрони тепер можуть доставити майже тонну вибухівки на понад 1000 кілометрів.
Про це розповів речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко в ефірі національного телемарафону.
"Це означає, що СБУ може дістати ціль практично в будь-якій точці Чорного моря", - сказав Дехтяренко.
Дехтяренко не розкрив усі технічні характеристики, але зазначив, що це "нові покоління дронів", над вдосконаленням яких спільно працюють фахівці СБУ з МВС та "іншими побратимами".
Нинішній дрон Sea Baby, за словами представника СБУ, відрізняється від минулої моделі зовнішнім виглядом і технічними характеристиками, а також здатен доставити майже тонну вибухівки на понад 1000 кілометрів.
За словами речника СБУ, у 2022 році у світі не було альтернативи ударним морським дронам СБУ. Існуючі західні безпілотники були великі, проте неманеврені, їх легко могли виявляти "ворожі РЛС".
"Сьогодні дрон вартістю у 8,5 мільйонів гривень знищує військовий корабель ворога вартістю у декілька десятків мільйонів доларів", - додав речник СБУ.
За словами Дехтяренка, ці дрони вже уразили 11 російських кораблів, а також Кримський міст.
Нагадаємо: У жовтні 2022 року морські безпілотники Служби безпеки України атакували кораблі Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті, пошкодивши зокрема фрегат "Адмірал Макаров".
У 2023 році дрони СБУ уразили ракетоносії "Самум" та "Павел Державин", танкер SIG, десантний корабель "Оленегорский горняк", пошкодили буксир "Николай Мур" та новітній розвідувально-гідрографічний корабель "Владимир Козицкий".
За темою
- МАГАТЕ повідомило про чергове знеструмлення Запорізької АЕС
02.08.2026, 11:25
- Повітряні сили: уночі сили ППО знешкодили 109 російських безпілотників
02.08.2026, 10:55
- Дрони атакували Саратовський НПЗ та військовий аеродром «Енгельс» у Росії
02.08.2026, 08:22
- У Києві завершили роботи після нічного обстрілу: 9 загиблих, 33 постраждалих
01.08.2026, 19:20
- Росіяни розбомбили склад видавництва "Ранок" та КнигоЛенду в Харкові
01.08.2026, 18:41
Суспільство
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
11 осіб травмовані внаслідок зіткнення легковика з автобусом на Львівщині
1 серпня: що треба знати про цей день
Хлопчика, якого врятували з-під завалів після ракетної атаки на Львів, виписали з лікарні
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні