23.12.2021, 10:03
Україна збільшує гарантовані потужності для імпорту газу з ЄС
Оператор ГТС України (ОГТСУ) та оператор газотранспортної системи Угорщини FGSZ уклали угоду, яка передбачає збільшення гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Угорщини до України. Вона набере чинності з 1 січня 2022 року, повідомляється у середу, 22 грудня, на сайті української компанії.
Про це пише Німецька хвиля.
"Створення гарантованих потужностей для імпорту з Угорщини спрямоване на диверсифікацію джерел постачання та, як наслідок, посилення енергетичної безпеки України. Таким чином, Україна збільшує гарантовані потужності майже на 30 відсотків і відкриває доступ до нових джерел природного газу", - йдеться у повідомленні. Одним із потенційних нових джерел постачання в ОГТСУ називають термінал скрапленого природного газу (СПГ) Крк у Хорватії.
Укладена угода дозволить транспортувати до України до восьми мільйонів кубічних метрів природного газу на добу. Це збільшить загальний гарантований обсяг потужностей для імпорту газу з ЄС газу до 35 мільйонів кубометрів на добу, кажуть у ОГТСУ. Досі цей показник становив 27 мільйонів кубометрів, транспортування яких гарантувалося через мережу газопроводів Словаччини.
Як зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон, це перше збільшення гарантованих потужностей для імпорту газу з Європи з 2014 року. Перші три місяці угода працюватиме в тестовому режимі, кажуть в ОГТСУ.
Загалом, за даними ОГТСУ, Україна має сумарну потужність для імпорту газу з ЄС у 287,2 мільйона кубометрів газу щодня. З них 252,2 мільйона - переривчасті потужності, які неможливо використовувати у разі відсутності транзиту газу з Росії.
У Києва побоюються відсутності транзиту газу в ЄС з Росії територією України після завершення чинної угоди наприкінці 2014 року. Ці побоювання небезпідставні. У серпні Угорщина узгодила з Росією новий контракт на постачання газу в обхід України. Внаслідок цього, як заявляли в ОГТСУ, Київ втратив близько 4,5 мільярда кубічних метрів транзиту. До цієї угоди поставки газу з РФ в Угорщину здійснювалися за двома напрямками: через Берегове на українсько-угорському кордоні та Баумгартен на словацько-австрійському. В українському МЗС у відповідь на підписання угоди між Москвою та Будапештом заявили, що "здивовані й розчаровані" рішенням Угорщини.
Утім, основних транзитних втрат Україні може завдати введення в експлуатацію спірного газопроводу "Північний потік - 2", що з'єднує Росію та Німеччину дном Балтійського моря.
За темою
- Фермери Молдови погрожують блокувати кордон з Україною через затримки з продовженням обмежень на імпорт зерна
20.12.2024, 20:31
- Fitch підтвердила кредитний рейтинг “Нафтогазу” на рівні “СС”: що це означає
18.12.2024, 14:12
- Понад 9 мільйонів українців подали заявки на отримання "тисячі Зеленського" в межах "Зимової єПідтримки"
15.12.2024, 18:43
- Графіки відключень електроенергії 14 грудня: обмеження триватимуть майже весь день
13.12.2024, 20:49
- "Укренерго" збільшило обсяги відключень світла через масовану атаку на енергетику
13.12.2024, 09:37
Обговорення
Економіка
ТОП
У неділю Львів попрощається із захисником Олександром Войтенком
Івано-франківець та полтавець заради виїзду за кордон уклали шлюб з жінками з інвалідністю
У Стрийському районі вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
На кордоні з Польщею виявили автівку, викрадену у Великій Британії
21 грудня: все про цей день
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка