30.03.2023, 17:22
УПЦ (МП) не покинула Лавру, Мінкульт звернувся до поліції через перешкоджання роботі комісії
Комісія з приймання-передачі державного майна національного заповідника "Києво-Печерська лавра" не змогла розпочати роботу, через що Міністерство культури звернулося до поліції
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у facebook.
"Маємо констатувати, що через фізичні перешкоди з боку УПЦ МП комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" не змогла розпочати роботу сьогодні", - заявив він.
За словами посадовця, представники монастиря від Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, які входять до складу комісії, не змогли пояснити, хто має ключі від будівлі, перевірка якої була запланована. Крім того, також численні невідомі перешкоджали потраплянню членів комісії всередину будівлі.
"За фактом перешкоджання роботи комісії було подано заяву в поліцію. Брутальна поведінка представників УПЦ (МП) щодо представників комісії глибоко дисонує з їхніми закликами до Бога. Завтра комісія продовжить свою роботу в будь-якому разі", - написав міністр.
Про те, що комісії Мінкульту, яка мала перевірити дві будівлі Лаври, перешкоджають віряни, представники УПЦ (МП) не залишили заповідник, а митрополита Павла викликали до СБУ, раніше інформувала кореспондентка Еспресо Валерія Пашко.
Митрополит Павло Лебідь (у народі відомий за прізвиськом Паша-Мерседес) розповів, що представники УПЦ (МП) не покинуть територію заповідника до рішення суду, також Павло ствердив, що вчора його викликали в СБУ.
Митрополит Павло серед іншого заявив в інтерв'ю журналістам, що українська влада бреше щодо мирного виселення УПЦ (МП) з Києво-Печерської лаври. Зокрема він зазначив, що у представників московського патріархату немає порушень.
"Вони сьогодні о 10 ранку мають нас виселяти, хоча я просив їх дати нам на це півтора місяця, - не дали... Вони не мають права. Хто така РНБО? Сьогодні вона є, завтра її немає", - сказав він.
Зокрема на питання журналіста щодо присутності комісії Міністерства культури в Лаврі митрополит Павло наголосив, що віряни не пускатимуть її "допоки не буде рішення суду".
30 березня до Києво-Печерської лаври мала прибути комісія Міністерства культури України та перевірити дві будівлі, однак віряни перешкоджали роботі фахівців на території заповідника.
За темою
- Побутовий конфлікт став причиною стрілянини у Києві
19.04.2026, 20:32
- Начальник патрульної поліції подав у відставку після втечі поліцейських під час стрілянини в Києві
19.04.2026, 17:25
- Російський дрон влучив у залізничну інфраструктуру на Полтавщині
19.04.2026, 14:34
- Генштаб підтвердив ураження заводу дронів у Таганрозі та складів окупантів
19.04.2026, 10:35
- Стрілянина в Києві: МВС розслідує дії поліції під час теракту
19.04.2026, 10:04
Обговорення
Суспільство
ТОП
Генпрокурор підтвердив, що стрілянину в Києві влаштував уродженець Москви
На Запорізькому напрямку військові знищили "Сонцепьок" окупантів
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
У Львові в ДТП з Tesla постраждали троє дітей
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми