• Головна
 • Новини
 • У Львові провели дослідження вмісту сміттєвих контейнерів

26.10.2020, 18:23

У Львові провели дослідження вмісту сміттєвих контейнерів

Упродовж вересня у Львові представники ГО «Zero Waste Lviv» та волонтери провели три дослідження, аби з’ясувати, що саме потрапляє до контейнерів у місті. Для морфологічного аналізу перевірили склад відходів у трьох контейнерах для змішаних відходів від ОСББ Львова, які обслуговує компанія «ГрінЕра Україна». З’ясувалося, що майже на 70% вони заповнені органікою.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Як показали дослідження, у контейнерах для змішаних відходів лише 20% сміття такого типу, яке не підлягає переробці. Натомість, в середньому, 65% становить органіка і ще до 15% - вторсировина, яку люди викинули не в той контейнер.

«Такі дослідження потрібні, перш за все, для того, щоб мати інформацію для кращого розуміння продукування відходів у місті, на основі чого можна оптимізувати систему сортування і компостування. Але ми маємо пам’ятати, що мінімізація — це перший і найважливіший крок до належного поводження з відходами та екосвідомого життя. Тому торбинки, багаторазові горнятка і контейнери — це основа нашого «арсеналу» боротьби.

Також з 20%, які не переробляються, близько 5% - це засоби гігієни. У країнах Європейського Сюзу такі засоби не можна навіть захоронювати на полігонах", — розповіла Софія Сидоренко, операційна менеджерка ГО «Zero Waste Lviv».

Водночас, у компанії «ГрінЕра Україна» зазначають, що серед львів'ян невпинно зростає тенденція до сортування побутових відходів. Цьому сприяють інвестиції в розвиток відповідної інфраструктури.

«Ще чотири роки тому у контейнерах, призначених для вторсировини, було заледве мізерних 20−22% посортованих відходів. То зараз маємо вже 50% відходів, що підлягають переробці. І ця динаміка постійно зростає. Очікуємо, що за рік-два цей показник зросте до 70%», — розповів засновник компанії «ГрінЕра Україна» Богдан Михалусь.

Зазначимо, у всіх районах Львова триває встановлення контейнерів для збору органічних відходів. Переглянути їх розташування можна на карті за посиланням: https://cutt.ly/df8umVI.

Зокрема, у спеціальні коричневі баки можна викидати такі відходи:

 • залишки сирих овочів і фруктів;
 • шкаралупу сирих яєць;
 • заварку від чаю;
 • скошену траву;
 • зів'ялі квіти;
 • опале листя.

Водночас у контейнер не можна викидати:

 • пакети для сміття, кульки, тетрапак тощо;
 • тверді побутові відходи.

Окрім того, у межах пілотного проекту, ЛКП «Зелене місто» здійснює безоплатний прийом органіки від мешканців, які привозять її самостійно на компостувальну станцію, що на вул. Пластова, 13. А добриво, яке утворилося, розміщується на компостувальному майданчику, де всі охочі можуть взяти його безкоштовно.

Довідка.

Компанія «Грінера Україна» з 2016 року у Львові надає комплексні послуги європейського рівня зі збору, сортування та утилізації твердих побутових відходів (ТПВ). Компанія забезпечує вивіз ТПВ та їх утилізацію для комерційних, бюджетних, комунальних і приватних споживачів. Також «Грінера Україна» у Львові займається сортуванням відходів, забезпечивши роздільний збір на три фракції: змішанні відходи, вторинна сировина та скло. Сума загальних інвестицій компанії в інфраструктуру міста становить 3 млн дол.

«ZeroWasteLviv» — ініціатива, яка діє з 2016 року, на основі якої у 2018 році було зареєстровано ГО «Нуль відходів Львів». Місією організації є сприяння реалізації принципів zerowaste в Україні шляхом створення зразкового муніципалітету — Львова, який стане прикладом для інших міст.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: