• Головна
 • Новини
 • У столиці почалися урочистості до 25-ї річниці Конституції

28.06.2021, 09:15

У столиці почалися урочистості до 25-ї річниці Конституції

Урочисті заходи з нагоди 25-ї річниці ухвалення Конституції України розпочалися у Києві.

Як передає кореспондент Укрінформу, у Верховній Раді заступила на Почесну варту Національна гвардія України.

Гвардійці вишикувалися біля будинку парламенту, біля почесних порталів з Державним прапором, з Конституцією України та Пересопницьким Євангелієм у кулуарах Верховної Ради.

О 10.00 планується підняття Державного прапора України на Площі Конституції.

По завершенню церемонії підняття Державного прапора відбудеться встановлення пам’ятного знака «Тризуб» на Площі Конституції.

Об 11.00 розпочнеться урочисте засідання Верховної Ради. Пленарних засідань цього дня не буде.

Впродовж дня в парламенті триватимуть просвітницькі заходи до Дня Конституції, а о 20.00 на Площі Конституції відбудеться концерт класичної музики у виконанні Державного естрадно-симфонічного оркестру.

Завершаться урочистості світловим шоу на Площі Конституції.

Наша Конституція за 25 років з моменту ухвалення зазнавала змін, але є принципи, які залишилися та повинні залишатися незмінними - верховенство права, свобода та демократія, повага до прав та свобод людини, і цих принципів повинні дотримуватися усі.

Про це йдеться у привітанні Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з Днем Конституції України, розміщеному на сайті парламенту.

«Сьогодні ми відзначаємо 25 років від дня ухвалення Конституції України. За 25 років з моменту ухвалення наша Конституція зазнавала змін. Однак є принципи, які залишилися та повинні залишатися незмінними: верховенство права, свобода та демократія, повага до прав та свобод людини. Дотримуватися їх повинні всі: незважаючи на посаду чи соціальний статус. Лише так ми зможемо побудувати успішну та процвітаючу державу», - наголосив Голова ВР.

Він зазначив, що Конституція – це історичний документ, який відіграв фундаментальну роль у розбудові незалежності нашої держави, бо саме Основний Закон закріпив правові основи України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Як уточнив Разумков, прийняття Конституції зробило нашу незалежність легітимною в очах не тільки українського народу, а й всього світу.

«Тому нехай Конституція слугує для нас дороговказом, щоб завжди працювати на інтереси держави, сперечатися, прислухатися до аргументів і досягати консенсусу. Заради народу України, заради майбутнього, заради нашої держави - єдиної, суверенної і незалежної. З Днем Конституції!», - йдеться у привітанні.

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова заявила, що вірить, що українська Конституція вже найближчим часом діятиме по всій країні – і на тих територіях, які наразі окуповані.

Про це Денісова поінформувала у Телеграмі.

Вона уточнила, що верховенство права, свобода та демократія, додержання прав і свобод людини і громадянина є головними та незмінними принципами Основного Закону.

«Проте військова агресія на Сході України, тимчасова окупація українських територій, пандемія COVID-19 поставили під загрозу реалізацію прав, гарантованих Конституцією. Тільки консолідація всіх сил дозволить повернути мир в Україні та її цілісність, зберегти цінності та нашу ідентичність. Вірю, що вже найближчим часом Основний Закон діятиме на всій території країни», - поінформувала Денісова.

В Україні сьогодні, 28 червня, відзначається державне свято - День Конституції. Цього дня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила прийняла і ввела в дію Конституцію.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: