18.07.2021, 09:46
У курортному Моршині провакцинували майже 70 % населення
У курортному Моршині провакцинували майже 70 % населення від коронавірусу. Саме стільки потрібно для формування колективного імунітету за умовами пілотного для України проєкту з одночасної вакцинації.
Про це пише Суспільне.
Упродовж кількох тижнів у Моршині не зареєстрували жодного випадку захворювання на коронавірус. Одним із головних завдань такої медичної кампанії було, зокрема, повернення на курорт туристів. Адже головний прибуток місту приносять ті, хто приїжджає сюди відпочивати та оздоровлюватись.
Туристи розповідають, через це вони почуваються безпечніше. Приїхала на два тижні у Моршин і киянка Галина Дубовик. Жінка каже, коли збиралась на відпочинок, дізналась, що у Моршині масово вакцинували мешканців.
"Почуваюся безпечніше, хоча сама не вакцинована. У нас тут геть усі ходять без масок, а от персонал всіх санаторіїв, і медзакладі, як правило, всі тут про вакциновані", — розповідає туристка з Київщини Галина Дубовик.
Ще одна туристка з Київщини Надія Прокопець, каже, що й сама вирішила вакцинуватися.
"Знаєте, тут безпечно. Я сама от привилася і почуваю себе так, правда деякі міри дотримуємося. У магазини, перукарню, бювет, ми одягаємо маски. А на вулиці – ні", — розповідає Надія Прокопець.
Персонал у бюветі і ті, хто працюють у сфері обслуговування в місті провакциновані на 90%. А всього отримали хоча б одну дозу майже 70 % населення Моршина.
"Загалом провакциновані майже 70% людей. 65 % вакциновані другою дозою. І без сумніву – цей експеримент крім іншого дав економічний ефект, адже сьогодні санаторії є практично повністю заповнені. Коли на початку квітня у найбільшому санаторно-курортному комплексі було 50 людей, то зараз 800", — розповів мер Моршина Руслан Ільницький.
Частина із людей їде до Моршина, аби відновитися після перенесеного коронавірусу, каже лікарка "Моршинкурорту" Олександра Ресевич.
"Зазвичай до нас приїжджають на реабілітацію ті, хто перенесли ковід у середній і важкій формі. Основа – водичка жовчогінна, для печінки, для підшлункової залози, це очищає, допомагає печінці перемогти і з себе видалити залишки тих ліків, які отримала людина. По-друге, вода, яка в нас є сечогінна, а ліки виводяться тільки або через печінку, або через нирки", — каже лікарка "Моршинкурорту" Олександра Ресевич.
Кампанію з імунізації у Моршині поки не припинятимуть. Окрім того поки не відмінятимуть масковий режим у місцевих медзакладах та бюветі.
За темою
- Гроші «єПідтримки» тепер можна витрачати на будь-які товари
03.03.2022, 07:42
- У Львові 65% містян мають повний курс вакцинації від коронавірусу
18.02.2022, 14:35
- Графік роботи центрів вакцинації на Львівщині з 14 по 20 лютого
14.02.2022, 16:45
- Вже 40 тисяч підлітків відкрили рахунки для зарахування тисячі гривень
11.02.2022, 16:45
- Відсьогодні 1000 грн за програмою єПідтримка можуть отримати підлітки
07.02.2022, 17:59
Обговорення
Львів
ТОП
У Львівській області у масштабній ДТП загинули двоє людей: зіткнулися чотири автомобілі
У неділю Львів попрощається із захисником Олександром Войтенком
Івано-франківець та полтавець заради виїзду за кордон уклали шлюб з жінками з інвалідністю
У Львові автомобіль поліції потрапив у ДТП на перехресті Липинського та Замарстинівської
У Львові в озері виявили тіло 67-річного чоловіка
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка