• Головна
 • Новини
 • У Запорізькому художньому музеї - виставка ікон зі Львова

11.03.2020, 16:50

У Запорізькому художньому музеї - виставка ікон зі Львова

Виставковий тур, який проводить кафедра сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв до 25-ліття зі свого заснування, охоплює вже декілька культурних центрів України. Починаючи з 4 березня експозицію можна побачити у Запорізькому обласному художньому музеї. На ній представлено 32 ікони 23 авторів – викладачів та випускників єдиної в Україні кафедри у виші такого рівня.

Про це повідомила Інеса Атаманчук, Запорізький обласний художній музей.

“Виставка духовно об'єднує захід і схід України”, – сказала на урочистостях з приводу відкриття виставки її куратор Ольга Дворна.

Натхненник створення кафедри сакрального мистецтва Роман Василик з першого дня навчаннядолучає своїх кращих студентів до іконописної роботи. [В цьому відчувається традиція української іконописної школи, до якої причетний, скажімо, Іван Їжакевич зі своїми учнями.] Також на виставці можна побачити репродукції проєктів комплексного оформлення церков. Більша частина цих проектів реалізована.

“Це чудово, що виставка, на яку ми чекали, відкрилась саме зараз, коли в фоє та на другому поверсі музею працює інша виставка, на якій представлені роботи студентів запорізьких вишів та коледжів. Єднання студентства, викладачів, наших дуже рідних спільнот – дуже важливе і корисне”,– зазначила директор Запорізького художнього музею Інга Янкович.

Чудовий сонячний день додав творам сяйва. Серед ікон на виставці переважають образи Пресвятої Богородиці, яка здавна в Україні була найбільш шанованою. Чільне місце у експозиції займає ікона «Богородиця – всіх скорботних радість». Три ікони на виставці виконані на зрізах дерев – натуральна текстура делікатно вписується у композицію і підкреслює спадкоємність традиції.

Як зазначив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви отець Ян, “на початку Великого посту ми маємо чудову нагоду бути на такій виставці, тому що… ікона – це Євангеліє, передане образами. …відчути те, що Господь хоче нам сказати, дивлячись на ікони, ліпше, ніж почути слово. Бо ікона – це …величне світло, яке сходить через серце художників, натхненних богом. Бажаю, щоб ця виставка нас єднала…”

Як зазначив журналіст Степан Калинюк, який курує виставковий тур, до Запоріжжя виставка експонувалась у Нікополі, згодом на неї чекають Дніпро, Херсон, Миколаїв, Одеса. На виставці мала виступ та поділилась спогадами випускниця першого випуску кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв – запорізька художниця Наталя Деревянко.

Фото: Бориса Дворного

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: