05.10.2024, 14:04
У Харкові косметологиню без належної освіти підозрюють у вбивстві пацієнтки з необережності
Харківська обласна прокуратура повідомила про підозру 33-річній косметологині, пацієнтка якої померла після введення анестезії.
Концентрація препарату у введеному жінці розчині перевищила рекомендовану дозу щонайменше в 15 разів, повідомляють у прокуратурі.
Трагічна подія трапилася 16 березня 2024 року. Клієнтка прийшла до салону в Харкові на косметологічну хірургічну процедуру, яку проводять із застосуванням місцевої анестезії.
"Вона прийшла за модною процедуру догляду за тілом. Робити все мала хазяйка клініки – називала себе хірургом, навіть на дверях кабінету, де проводила маніпуляції, була табличка "операційна", – розповідає начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області Сергій Болвінов.
За його словами, працювати мали над зоною живота. Та в якийсь момент все пішло не так, як треба.
"Косметологиня не визначила масу тіла та не зробила розрахунку дози анестетика, без жодних спеціальних лабораторних досліджень і проведення алергопроб почала проведення процедури",– кажуть у поліції Харківської області.
Слідчі встановили, що косметологиня не мала закінченої медичної освіти та дозволу на проведення анестезії. За короткий проміжок часу вона ввела клієнтці в близько 20 ін’єкцій, перевищивши рекомендовану концентрацію препарату у розчині щонайменше в 15 разів.
"Під час введення місцевої анестезії клієнтка почала скаржитися косметологині на погіршення стану здоровʼя. Проте фігурантка не звернула на це увагу, продовжила введення анестетику та вийшла з кабінету приблизно на 10-15 хвилин.
Клієнтка кричала, задихалася, в неї почались галюцинації, судоми. Лише після того, як пацієнтка втратила свідомість, їй почали вводили протиалергійні препарати", – зазначають у прокуратурі.
Сергій Болвінов наголошує: весь процес зафіксований на камерах.
"На відео видно, як пацієнтка спочатку вигинається від болю, потім дико кричить, б'ється в конвульсіях. А за декілька хвилин просто помирає. Персонал намагався її реанімувати, але не змогли", – пише він.
Після цього жінці викликали "швидку", однак дорогою до лікарні вона померла.
Згідно з висновком комісійної судово-медичної експертизи, причиною смерті стало гостре отруєння препаратом-анестетиком.
"Майже в 15 разів перевищення дози лідокаїну – судмедексперти були шоковані такими аналізами. На тілі жертви виявили 59 слідів від ін’єкцій", – зазначає Болвінов.
Смерть пацієнтки у Харкові: косметологиня не мала належної освіти
"Чому так сталося, встановити вдалося майже одразу. Процедуру проводила шарлатанка, яка видавала себе за хірурга. Їй 33 роки і за спеціальністю вона провізор-косметолог, навчалася на лікаря в ХНУ ім. Каразіна, але була лише інтерном.
Жодного права проводити такі маніпуляції з клієнтами у неї не було. Ліполіз, як і знеболювальні ін’єкції, вона взялася робити без ліцензії. Експерти підтвердили – на таке має право лише хірург або ж анестезіолог", – зазначає Сергій Болвінов.
За його словами, під час обшуку в клініці не вдалося знайти жодних медичних документів – тільки так звані інформаційні згоди від клієнток на бланках клініки.
"Сама псевдо-хірург після трагедії в клініці спробувала заперечувати, що взагалі не проводила процедуру. Потім намагалася перекласти провину на медсестру. А пізніше просто відмовилася говорити", – каже головний слідчий Харківщини.
Правоохоронці встановили, що ліполіз в зоні живота косметологиня робила вперше, але подібні маніпуляції без ліцензії проводила і раніше.
"Однією з жертв стала жінка, яка прийшла для корекції стегон. Вона залишилася жива, але постраждала – отримала подвійну дозу лідокаїну. Ця пацієнтка розповіла слідчим, що їй довелося відновлювати своє здоров’я після походу до шарлатанки", – стверджує Болвінов.
33-річній косметологині повідомили про підозру у скоєнні вбивства через необережність (частина 1 статті 119 КК України). Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі.
У померлої залишився маленький син, якого вона виховувала сама.
"Дівчину любили та поважали колеги по роботі. Вона виросла в дитячому будинку, всього досягла без сторонньої допомоги та завжди прагнула до досконалості", – резюмує слідчий.
Нагадаємо, щоб займатися ін’єкційною косметологією, обов’язково потрібна ліцензія на медичну діяльність.
Крім того, при виборі косметолога експерти радять обов’язково звертати увагу нанаявність вищої медичної освіти за спеціальністю хірург-дерматолог, дерматовенеролог або пластичний хірург – такий фахівець знається на анатомії та фізіології й розуміє, що робити у випадку ускладнень.
За темою
- Зеленський розповів про візит директора ЦРУ: Зазвичай про такі зустрічі не повідомляли
21.12.2024, 20:21
- У Збройних силах створили підрозділ із захисту культурної спадщини
21.12.2024, 18:04
- В Одесі леопард напав на співробітника зоопарку
21.12.2024, 15:23
- Зеленський звільнив низку дипломатів, серед яких Кислиця та посол в Китаї
21.12.2024, 12:44
- Росія атакувала 113 безпілотниками, половина з них збиті
21.12.2024, 10:15
Обговорення
Суспільство
ТОП
У неділю Львів попрощається із захисником Олександром Войтенком
Івано-франківець та полтавець заради виїзду за кордон уклали шлюб з жінками з інвалідністю
У Стрийському районі вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
На кордоні з Польщею виявили автівку, викрадену у Великій Британії
21 грудня: все про цей день
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка