26.02.2020, 14:05

У Винниках утилізують 14 тонн контрафактного алкоголю

У середу, 26 лютого, у Винниках почали утилізовувати 14 тонн алкоголю. Це — майже 40 тис. пляшок. Знищення такої партії — одне з наймасштабніших в історії України. І вперше є відкритим для преси.

Про це пише Zaxid.net.

Алкогольні напої з назвою «Чарка срібна», «Золота пшеничка» та «Синяя лошадь» конфіскували у Хмельницькій області. У них була підроблена акцизна марка. Викликав сумніви і вміст пляшок. Алкоголь планували продати за понад 4 млн грн.

Переробку конфіскату визнали недоцільною. Пояснили це тим, що вміст спирту в напоях — від 27% до 32%. Публічний спосіб утилізації обрали тому, що попередні були неефективними.

«Роками у нас були проблеми з конфіскатом, підакцизними товарами, які мали бути утилізовані або перероблені, які держава в тому чи іншому випадку конфіскувала. В чому проблема? Проблема полягала у тому, що такі товари просто повертали на ринок назад і знову випускали на продаж», — пояснює міністр юстиції України Денис Малюська.

Через великий об’єм алкоголю процес утилізації займе кілька днів. Робитимуть це спеціально відібрані люди. Алкоголь із пляшок зливатимуть у спеціальний резервуар. А потім сюди доливатимуть синій барвник.

«Оцей барвник потім буде спущений у відповідній пропорції також у резервуар, куди зливається весь конфіскований алкогольний продукт. Опісля він буде вилитий на очисних спорудах у стоки», — каже начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юрій Добош.

Якщо публічна утилізація пройде успішно, а неякісний алкоголь не потрапить на полиці магазинів, то в Мін’юсті обіцяють схожим чином знищувати й усі конфісковані сигарети.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: