21.03.2025, 10:15
У Тернополі 14-річна школярка мала вчинити теракт біля підрозділу поліції
Завдяки злагодженим діям правоохоронців вдалося запобігти вибуху та встановити особу, причетну до вчинення злочину. Таке завдання на замовлення спецслужб рф мала виконати учениця однієї зі шкіл.
Близько 06:50 під час обстеження території адмінбудівлі поліції співробітник територіального підрозділу виявив під службовим автомобілем чорний наплічник, а неподалік — мобільний телефон з павербанком. Про підозрілу знахідку повідомив усі екстрені служби.
На місці події працювали вибухотехніки, криміналісти, рятувальники, оперативники, слідчі поліції та фахівці інших профільних підрозділів. Особовий склад територіального підрозділу поліції та місцевих жителів евакуювали, а також забезпечили охорону прилеглої території.
У знайденому наплічнику вибухотехніки виявили саморобний вибуховий пристрій, який безпечно знешкодили. Як з’ясувалося, за допомогою вилученого на місці події мобільного телефону мав проводитись відеоконтроль та дистанційна активація вибухового пристрою.
Того ж дня у ході оперативно-розшукових заходів співробітники обласного управління карного розшуку спільно з колегами з Тернопільського райуправління поліції та оперативниками УСБУ встановили особу, причетну до закладення вибухового пристрою. Нею виявилася 14-річна школярка.
Як з’ясувалося, в одному з месенджерів дівчині запропонували грошову винагороду за виконання певних завдань. Діючи за отриманими інструкціями, вона придбала в одному з магазинів міста необхідні компоненти та хімічні речовини, після чого самостійно виготовила вибуховий пристрій. Згодом, виконуючи вказівки ворожої спецслужби, вона встановила його під службовий автомобіль, припаркований біля територіального підрозділу поліції.
Наразі дівчині повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на терористичний акт).
Зловмисниця перебуває під домашнім арештом. Їй загрожує до 10 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво здійснює Тернопільська окружна прокуратура.
За темою
- У Тернополі посадовець ТЦК видаляв дані з «Оберіг» за гроші — його взяли під час передачі 2,5 тис. доларів
12.06.2026, 19:21
- Не сприйняв відмову: у Тернополі затримали чоловіка, який погрожував жінці порно-помстою
09.06.2026, 13:55
- На Тернопільщині в ДТП загинув 11-річний хлопчик, його маму та двох дітей госпіталізували
25.05.2026, 13:36
- У Тернополі заступницю директора технікуму оштрафували через премії дружині керівника
12.05.2026, 11:15
- 19-річному водію BMW оголосили підозру після смертельної аварії на дамбі у Тернополі
08.05.2026, 13:22
Обговорення
Тернопіль
ТОП
Поблизу Винників легковик опинився затиснутим між двома вантажівками внаслідок ДТП — є постраждалий
У Мукачівському районі чоловік убив двох односельців і жорстоко поранив батька — поліція
Генштаб оновив дані про втрати ворога: мінус ще 1 320 російських окупантів
Троє травмованих внаслідок ДТП у Моршині – поліцейські встановлюють обставини події
У Львові з 16 червня стартує новий етап гідравлічних випробувань: частина районів тимчасово залишиться без гарячої води
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні