У Львові, на базі 2 Галицької бригади Нацгвардії України вперше зібрались ті, хто у далекому 2000-му поїхав захищати мир та безпеку на світовому рівні у миротворчій місії ООН у Косово. При зустрічі вони не лише обіймались та раділи, у деяких в очах стояли сльози.
Про це повідомила Аліна Новікова, офіцер групи інформації і комунікації в/ч 3002 Національної гвардії України.
Ідея зібрати побратимів виникла у військовослужбовця бригади капітана Ярослава Дидишина, який наразі проходить службу у бригаді.
«Цього року якраз минає 20 років з моменту створення спеціального підрозділу України у миротворчій місії ООН, який складався із військовослужбовців системи МВС, - розповідає капітан Ярослав Дидишин. – Звісно, ми усі підтримуємо зв’язок між собою але хотілось і зібратись усім, побачитись, згадати службу. Не всі змогли приїхати. Але ця зустріч не остання, тому, сподіваюсь, що колись зберемось й усі».
Зустріч відбулась у дуже теплій та родинній атмосфері. Привітати миротворців приїхав президент поліцейського центру бойових мистецтв та міжнародної федерації поліцейського хортингу полковник Борис Шаповалов. Саме він був командиром спеціального підрозділу у Косово на той час. З його рук присутні отримали грамоти від федерації та медалями «За заслуги у миротворчій діяльності».
«Те, що ми тут зібрались – це чудово. Ще більш добре, що у когось вистачило сил це все організувати, - говорить полковник Борис Шаповалов. – Ми їхали у Косово з України першими і лише ми знаємо про ті переживання, які нас долали. Ми справились тоді на самому високому рівні і були відзначені нашими міжнародними партнерами. Початок покладено, тому будемо зустрічатись щороку».
Окрім того миротворців привітав і голова Львівської міжрегіональної секції асоціації ветеранів НГУ полковник у відставці Ігор Вітко. Окрім оркестру бригади для миротворців виступили Заслужений артист України Роман Ковальчук та Володимир Питель.
На завершення миротворці помолились за загиблих у місіях разом з капеланом отцем Андрієм Сіданичем у капличці на території бригади.
За темою
- Гвардійці Хмельницького передали 25 літрів плазми для тих, хто потребує допомоги
10.02.2025, 15:34
- В Україні буде новий командувач Нацгвардією - реакція на розстріл у Дніпрі
27.01.2022, 19:07
- «Дніпровський стрілок» розповів поліції, як вчинив злочин
27.01.2022, 17:08
- Стали відомі імена п'яти загиблих внаслідок стрілянини у Дніпрі
27.01.2022, 11:31
- Поліція затримала озброєного військовослужбовця, що розстріляв людей у Дніпрі
27.01.2022, 10:06
Обговорення
Львів
ТОП
У Львові донька загиблого військового через суд домоглася виплати 7,5 млн грн від Міноборони
5 травня: що треба знати про цей день
У Новому Роздолі на Львівщині загинула 50-річна жінка у власній квартирі
Російські дрони вночі вдарили по Києву та області, є постраждалі
У Львові помер колишній ректор Української академії друкарства Степан Гунько
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми