• Головна
  • Новини
  • У Львові зруйнували унікальну мозаїку художника Богдана Сойки

01.10.2023, 17:54

У Львові зруйнували унікальну мозаїку художника Богдана Сойки

У будинку видавництва "Вільна Україна", що на вулиці Володимира Великого, 2 знищили унікальну мозаїку "Інформаційний простір"

Про інцидент повідомив архітектор Юрій Волощак.

"Ще один шок! Ще одна культурна катастрофа, культурний етоцид, духоцид, мистецтвоцид - знищили найгарнішу, найдосконалішу львівську мозаїку у Львові роботи Богдана Сойки в колишній "Філателії" у вестибюлі "Союздруку" в споруді видавництва "Вільна Україна" на Стрийській. Вина за злочин цілком на львівській владі і її очільниках, а також на усіх художниках Львівської спілки художників. Для мене це рівноцінне знищенню Створення Світу Мікеланджело", – коментує архітектор.

Фото: Ельміра Етінгер

Як згодом повідомив заступник мера Львова Андрій Москаленко, у міській раді провели оперативну нараду щодо цього інциденту. Він зазначив, що ця мозаїка була внесена в перелік мозаїк, які підлягають захисту та мала охоронний статус. 

Москаленко також додав, що мозаїка має бути відновлена, а власник приміщення, який його знищив, повинен понести покарання.

Мозаїка "Інформаційний простір" розташовувалася у вестибюлі. Її Богдан Сойка створив у 1984 році зі смальти практично на всій площі стіни.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І НАЗВУ КРАЇНИ

Михайло Цимбалюк

Уряд генерування проблем 

Василь Чорний

Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: