• Головна
 • Новини
 • У Львові відкрили виставку до 95-річчя з дня народження Володимира Патика

09.10.2021, 14:14

У Львові відкрили виставку до 95-річчя з дня народження Володимира Патика

Сьогодні, 9 жовтня, у музеї Митрополита Андрея Шептицького, що на вул. Кривоноса, 1, урочисто відкрили виставку, присвячену 95-річчю з дня народження знаного українського живописця Володимира Патика. До участі у заході долучився міський голова Львова Андрій Садовий.

Про це повідомили на сайті Львівської міськради.

Зокрема, на виставці представлені 4 олійні  та 5 пастельних творів, що ретроспективно показують творчість мистця від 1950-х років і до вже пізнього періоду, кінця 1990-х та 2000-х.

Додамо, що експозиція відбувається під музику. Музичний декупаж: Уляна Горбачевська – голос, концепція, Ігор Гнидин – ударні, Оксана Литвиненко – віолончель.

«В трьох музичних стилях ми хочемо долучити глядача до перегляду творів на відкритті виставки Володимира Патика - це класична, джазова та народна  музика в музичному виконанні та віртуозній інтерпретації Уляни Горбачевської. Розмова, що руйнує час. Отже, так це буде діалог поза часом. З одного боку музика та глядачі, з іншого – маестро, що промовляє до нас барвами, фактурами, образами. Музика уникатиме конкретний жанр. Це принципово. Оскільки в епоху постмодерну, а В.Патик якраз належав до цього часу, в мистецтві продовжився рух, коли стилістичні межі і рамки розширюються – в театрі, живописі, музиці. Отже , музичний декупаж якнайкраще пасує до робіт майстра. Роботи маестро  вміщають і традицію, і політ індивідуаліста. Отже, музика має бути невловима і мобільна. Вона має стати своєрідним екскурсоводом, підсилюючи образи, що линуть з робіт. До прикладу  для "село чорний острів" домінуватимуть народні мотиви. Натомість для урбаністичних мотивів   академічне звучання. Для роботи "джаз"   переважатимуть  джазові ритми та гармонії. Не бути впійманим у рамки...це відчуття еманує з робіт В.Патика. Вони живі, динамічні. Тож музика має стати акомпониментом. І теж  повинна бути поза рамками форматів. Тоді вона буде обрамлювати звуками і темами видатні роботи майстра, міняючи настрій від вишуканого академічного чи глибинно народного до динамічного джазового звучання», — зазначають організатори.

Також в рамках відкриття виставки відбулась презентація книжки «Під знаком Домоклового меча. Роман-есей про Володимира Патика», автором якої є Роман Горак.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

  Василь Чорний

  Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: