21.10.2021, 11:23

У Львові створять нову українську оперу-космос «Nebo-1»

Команда опери «Ukraine – Terra Incognita» анонсує нову українську оперу-космос «Nebo-1». Її присвятять першій пісні людства, яка пролунала у космосі: «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю…».

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

12 серпня 1962 на прохання українського конструктора, основоположника практичної космонавтики Сергія Корольова його улюблену пісню «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю…», перебуваючи на облавку космічного корабля, виконав перший космонавт українського походження Павло Попович.

«В українських піснях – тисячі описів неба, польотів птахів, споглядання зір, Сонця, Місяця. І можливо, з цього романтизму виросло так багато українців-геніїв, причетних до відкриття космосу. Оце прагнення і відчуття вібрації неба ми хочемо вловити в наступній опері», – розповіла авторка ідеї Уляна Горбачевська.

Задум опери-космосу «Nebo-1» Уляна Горбачевська виношувала паралельно з роботою над оперою-Міфом «Ukraine – Terra Incognita». 

Проєкт реалізовується YMCA Lviv (ГМО «Християнська асоціація – УMCA») та Фундацією Василя Сліпака за підтримки Українського культурного фонду.

У співпраці із: Міністерство закордонних справ України, Міністерство оборони України, Львівська національна опера, Львівська міська рада, Інститут Стратегії Культури, Львівський органний зал,  «Будинок воїна», Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У с. Розвадові Стрийського району вантажівка врізалась в АЗС. Відео

Коментар

Блоги

Богдан Рабешко

Задовбали! Переворот...

Михайло Цимбалюк

Країна без розвідників

Мирослав Дністрянський

Про модернізацію українського культурного середовища як геополітичну потребу

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: