• Головна
  • Новини
  • У Львові секретар РНБО презентував найповніший каталог Львівської галереї мистецтв

18.09.2021, 17:34

У Львові секретар РНБО презентував найповніший каталог Львівської галереї мистецтв

У Львові у рамках 28 BookForum презентували найповніший каталог «Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького». У презентації взяли участь Андрій Садовий, міський голова Львова, та Олексій Данілов, секретар РНБО України, який є також одним із засновників серії таких видань.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради. 

«Для нас це не є бізнес. Це є хобі. Бо ми хочемо залишити після себе щось у спадок. Я вважаю, що кожна людина після себе має лишити спадок. Раніше казали: дитина, садиба і дерево, але ми вважаємо, що зараз все настільки динамічно розвивається, що за 50-100 років цього ми вже не побачимо, бо це вже буде зовсім інший світ. Тому такі книги дуже потрібні.

Також хочу сказати, що в нашій країні вже є видавництво, яке здатне видати книгу так, щоб кожна цяточка, кожна буква були ідеальними. І це дуже тішить. Бо колись ми направляли друкувати книги за кордон, і там нам казали: «Така велика країна, а нема кому книжки друкувати». Вже є», - зауважив під час презентації Олексій Данілов.

Відтак міський голова Львова щиро подякував ідейним натхненникам і видавцям каталогу за кропітку і дуже важливу працю.

«Все, що ви мені показували, все, що ви робите, що стосується Львова, – це унікальні речі. Повірте мені, що такої якості, такого глибокого занурення, глибокого розуміння варто ще пошукати. Коли в Києві нещодавно був Патріарх Варфоломій, то я ж мусів йому щось подарувати від Львова. То я подарував йому цю книгу. Те, що ви робите – це велика справа для України, тому що світ має знати про Україну. Велика вам подяка за унікальні речі, які ви робите. Дозвольте мені від імені громади Львова вам вручити відзнаки», - сказав Андрій Садовий.

Відтак мер Львова вручив подяки від громади міста:

 • Михайлу Андрєєву, заслуженому діячу мистецтв, фотографу

• Євгену Матвеєву, заслуженому художнику України, лауреату премії ім. Т. Шевченка.

• Олександру Липському, фотографу проекту.

А Секретарю РНБО Олексію Данілову Андрій Садовий вручив статуетку «Лев».

«Я би хотів подарувати цього Лева. Це такий український Лев, який йде вперед і перемагає, щоб ви завжди йшли вперед і перемагали», - сказав міський голова Львова.

Також він вручив значок «Прапор України» Тарасу Возняку, генеральному директору Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького, та Олексію Храмову, керівнику видавництва, що втілило в життя цю книгу.

«Це унікальне видання – колекційний фоліант, п’ятий том у знаковій серії «Державні зібрання України». Робота над обширним двомовним каталогом Львівської галереї мистецтв розпочалася ще за життя Бориса Возницького і тривала всі ці роки. Над підготовкою видання сумлінно та самовіддано пліч-о-пліч трудились і видавнича група – засновники серії Олексій Данілов, Михайло Андреєв, художник Євген Матвєєв – і наші музейники», - зазначив завідувач сектору комунікації та зв'язків з громадськістю ЛНГМ ім. Б. Г. Возницького Василь Мицько.

Понад 500 сторінок з ілюстраціями знайомлять зі знаковими творами з експозицій Музею європейського мистецтва XIV-XVIII ст. у Палаці Потоцьких, Музею європейського мистецтва XIХ-XХI ст. у Палаці Лозинського, Музею Івана Георгія Пінзеля, Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри, Олеського та Золочівських замків. Також грандіозна мистецька збірка галереї представлена і творами з фондів графіки та стародруків, фонду Ярослави Музики. У цьому виданні є також нагода розгледіти деталі інтер’єру та екстер’єру Каплиці Боїмів у Львові, яка є одним із музеїв галереї.

 Подарункове видання містить книжку із двома шовковими лясе, нумерований сертифікат, футляр і коробку.Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/culture/288090-u-lvovi-prezentuvaly-naipovnishyi-kataloh-lvivska-natsionalna-halereia-mystetstv-imeni-b-h-voznytskoho

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

Богдан Рабешко

У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

Михайло Цимбалюк

Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: