• Головна
 • Новини
 • У Львові руйнується стіна і огорожа історичного Королівського арсеналу

16.01.2022, 12:32

У Львові руйнується стіна і огорожа історичного Королівського арсеналу

У Львові руйнується стіна і огорожа історичного Королівського арсеналу, що на вул. Підвальній , 13.

Про це на ФБ-сторінці Гарячої лінії Львова пише Vadym Sorokin: "Руйнується стіна і огорожа, руйнування основи, ризик обвалу, на вул. Підвальній 13.

Державний архів Львівської області - це структурний підрозділ Львівської ОДА, який підзвітний та підконтрольний голові обласної державної адміністрації та Державній архівній службі України. Директором з лютого 2016 року є Ірина Мартенс.

Адміністратор 1580_Львів повідомив, що звернення скерували у РА Галицького району.

Будинок Державного архіву Львівської області  - це колишній "Королівський арсенал" (1639-1646, арх. П. Гродзицький; 1824 - реставрація). Бароко. Ренесанс (портал в подвір'ї).

Будівля була зведена між двома лініями давніх міських мурів і прилягала до внутрішньої оборонної стіни (східної). Південний фасад виходить на майдан перед церквою Успення Богородиці.

Портал у подвір'ї оздоблено рустованими пілястрами та волютами. З цього порталу походить бронзова скульптурна група "Архангел Михаїл" (автор - К. Франк, 1639, зберігається у Львівському Історичному Музеї).

З 1928 р. тут розташовано фонди міського архіву Львівської області. Від 1939 р. у будівлі розміщено Державний архів Львівської області та фонди Центрального державного історичного архіву м. Львова. (Використано матеріал uma.lvivcenter.org)

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: