• Головна
  • Новини
  • У Львові ліквідують 9 лікарень, на базі яких створять три великі медичні об'єднання

17.06.2021, 19:39

У Львові ліквідують 9 лікарень, на базі яких створять три великі медичні об'єднання

Сьогодні, 17 червня, сесія Львівської міської ради затвердила концепцію розвитку галузі охорони здоров’я на території Львівської міської територіальної громади. Йдеться про перші кроки реформування вторинної допомоги, зокрема утворення трьох медичних об’єднань за профілем допомоги. Це допоможе лікарням підсилити роботу один одного і ефективно розвиватись, лікарі зможуть отримувати вищі заробітні плати, а мешканці – якіснішу допомогу. Ухвалу з озвученими правками підтримали 54 депутати.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

«За останній час у нас не було складнішої ухвали. Але, за результатом дискусій, ми вийшли на консолідований варіант. Я не знаю іншої ухвали, яка б мала таке велике занурення депутатського корпусу. Щоб бути здоровими, треба мати якісну медичну допомогу та медичні заклади. Ми зробили перший, але дуже важливий, крок. Ми об’єднались, і це важливо», - прокоментував мер міста Андрій Садовий.

Як зауважив під час розгляду питання перший заступник міського голови Андрій Москаленко, проєкт ухвали напрацьований спільно з медичними експертами, депутатами, зокрема – профільною комісією, та головними лікарями львівських медзакладів. Робота над концепцією тривала впродовж останніх кількох місяців. За словами посадовця, йдеться про комплексну реалізацію наступної стадії медичної реформи у Львові.

«Ми пропонуємо два наступні кроки: перший – це зміна управління, і другий – це створення трьох територіальних медичних об’єднань. До слова, минулого тижня в цій залі колеги з USAID підтримали нас та публічно озвучили, що в разі прийняття сьогоднішнього рішення, вони нададуть місту Львову грант для розробки детальних економічних моделей і планів функціонування об’єднань. Те, що ми пропонуємо, – це реформа, і робити реформи – не так просто. Але якщо ми ставимо за мету 2 головні цілі – підвищення якості медичних послуг та покращення умов праці медичних працівників, – це неминуче», – зазначив Андрій Москаленко.

Проєкт ухвали прийняли з озвученими правками, які погодили депутатські комісії.

«Ми створюємо три комунальних некомерційних підприємства – Львівські територіальні медичні об’єднання, і починаємо процедуру реорганізації шляхом злиття. Також пропонуємо утворити комісії з припинення, головою кожної комісії з припинення буде чинний головний лікар закладу охорони здоров’я.

За результатами роботи комісій, пропонуємо внести низку змін до проекту ухвали. Коротко окреслю. Найперше, коли ми подавали проект ухвали до НСЗУ, то звернули увагу на те, що потрібно чітко прописати питання правонаступництва, і ми виконали ці вимоги. Також в пункті ухвали є зазначено про затвердження стратегії розвитку новостворених комунальних підприємств, яка має бути затверджена на виконкомі, за пропозицією депутатів. Пропонується також затвердити на сесії загальну стратегію розвитку медицини з врахуванням створення об’єднань. Типовий статут і типове положення має бути затверджене на сесії міської ради. Затвердження цих стратегій повинно передувати процедурі реорганізації і злиття. Також є технічні зміни: до кожного новоствореного об’єднання необхідно додати поняття «клінічна» лікарня, і доповнюємо пунктом про те, що управління охорони здоров’я має звернутися до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до розпорядження про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах, оскільки в цьому переліку є два наших заклади», - пояснила під час розгляду ухвали Гелена Пайонкевич, директорка юридичного департаменту ЛМР.

З її слів, процедура реорганізації і злиття розпочнеться через 5 днів після прийняття ухвали, і триватиме, відповідно до законодавства України, не менше 2 місяців. «З досвіду скажу, що ця процедура може тривати як мінімум 4-5 місяців, а може й довше, тому є питання погодження з трудовими колективами, переоформлення ліцензій і переукладення договорів, – тобто роботи у нас багато», - додала Гелена Пайонкевич.

Нагадаємо, буде утворено такі територіальні медичні об’єднання (ТМО):

  • Львівське ТМО «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги», яке об’єднає такі медичні заклади:

- «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова»

- «8-у міська клінічна лікарня м. Львова»

- «Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова»

  • Львівське ТМО «Лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги», яке об’єднає медичні заклади:

- «Львівська 1-а міська клінічна лікарня імені Князя Лева»

- «4-а міська клінічна лікарня м. Львова»

- «5-а міська клінічна лікарня м. Львова»

- «Лікарня «Госпіс» м. Львова»

  • Львівське ТМО «Акушерства та гінекології», яке об’єднає медичні заклади:

- «Пологовий клінічний будинок № 1 м. Львова»

- «3-я міська клінічна лікарня м. Львова»

До слова, ознайомитись з новою медичною концепцією міста Львова можна тут.

Довідка

Медичну стратегію розроблено, керуючись Цивільним кодексом України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», беручи до уваги впровадження медичної реформи в Україні, з метою покращення здоров’я населення та підвищення ефективності надання медичних послуг, надання доступної та якісної медичної допомоги на всіх етапах лікування, створення комфортних умов для перебування пацієнтів та покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я, створення зручних, безпечних умов праці для працівників.


 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Богдан Рабешко

Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

Михайло Цимбалюк

Незалежність починається у серці кожного з нас!

Василь Чорний

Карпатські села зблизька. Частина 3

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: