• Головна
  • Новини
  • У Львівському університеті відкриють унікальну аудиторію

07.06.2024, 10:17

У Львівському університеті відкриють унікальну аудиторію

10 червня 2024 року о 14.00 год. на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Дорошенка, 41) відбудеться відкриття та освячення аудиторії, яка присвячена постаті професора Миколи Назарука.

26 аудиторія особлива тим, що у ній вдалося відновити унікальні розписи часів Греко-католицької богословської академії, які з кінця 1940 років перебували під товстим шаром штукатурки. Центральним елементом настельного розпису є зображення голуба з німбом, який у християнській традиції символізує сходження Святого Духа. Авторами розписів є Павло Ковжун, Святослав Гординський та Ярослава Музика.  Над реставрацією та відновленням розписів працювали реставратори під керівництвом художника-реставратора монументального живопису ІІ категорії Ірини Гірної.

Крім того, аудиторію максимально зручно обладнали для забезпечення комфортного освітнього процесу та проведення наукових конференцій, водночас зберігши неповторний стиль давнини й академізму.

В аудиторії постійно розміщуватиметься поличка із працями Миколи Назарука – відомого українського вченого, професора кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Миколи Назарука, який відійшов у Вічність 31 липня 2023 року. Своєю плідною науково-педагогічною діяльністю Микола Назарук здійснив вагомий внесок у розвиток як Львівського університету, так й української освіти та науки загалом. За роки професійної діяльності Микола Назарук підготував понад 150 наукових та навчально-методичних праць, а його дослідницькі пошуки стали фундаментом для формування та відбудови соціоекосистем великих міст, зокрема – Львова.

Додамо, що приміщення географічного факультету Університету має свою цікаву й захопливу історію – його побудували у 1889 році за проєктом Сильвестра Гавришкевича, як один із корпусів Львівської греко-католицької духовної семінарії. У 1926 році ректором Духовної семінарії став професор догматичного богослов’я, доктор о. Йосиф Сліпий. У 1929 році з ініціативи митрополита Андрея Шептицького на базі Духовної семінарії створено Греко-католицьку богословську академію, першим ректором якої був Йосиф Сліпий. Після того, як 1939-го радянська влада закрила семінарію, її приміщення перейшли у власність Університету.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Богдан Козійчук

Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: