З 9 липня уряд Чехії посилює деякі протиепідемічні заходи у зв'язку з поширенням нової дельта- мутації коронавируса і збільшенням кількості нових випадків захворювання в країні.
Про це пише 420on.cz з посиланням на seznamzpravy.cz.
Обмеження на виїзд за кордон, на відвідини закладів сфери послуг або масових заходів не поширюватимуться на людей, у яких після другого щеплення коронавіруса пройшло 14 днів. Нині підтвердження про відсутність інфекції або негативний тест на коронавірус не потрібно пред'являти тим, у кого після першого щеплення пройшов 21 день.
«Зміна набуде чинності в п'ятницю, 9 липня. Це відіб'ється на відвідинах закладів сфери послуг, концертів, масових заходів тощо Якщо людина отримала тільки одну дозу вакцини, вона повинна бути перевірена », - пояснив міністр охорони здоров'я Адам Войтех.
Крім того, Войтех роз'яснив, які правила будуть діяти під час літнього відпочинку та виїзду за кордон.
«Ми впроваджуємо систему, при якій особа повинна пройти перевірку незалежно від того, з якої країни вона приїхала. Це залежить від кольору країни на інтерактивній карті. Ми хочемо уніфікувати режим для зелених і оранжевих країн. Якщо людина приїжджає звідти, пона повинна буде заповнити форму прибуття і підтвердити тестування за допомогою тесту на антиген не пішніше як за 48 годин або через ПЛР-тест - не пізніше як за 72 години. Особа може зробити тест до прибуття в країну або не пізніше, ніж через 5 днів після в'їзду до Чехії. Це не стосується людей, які повністю вакциновані або перехворіли коронавірусів протягом останніх 180 днів», - сказав міністр.
Що стосується червоних і темно-червоних країн, то повністю щепленим туристам не потрібно буде перебувати в самоізоляції чи робити тести. Решті після приїзду з цих держав доведеться провести п'ять днів в карантині і тільки потім зробити ПЛР-тест.
Остання категорія - країни, відмічені чорним кольором. Спочатку уряд заборонив поїздки в ці держави, однак, за словами Войтеха, це неможливо на практиці, тому він лише настійно рекомендує людям не їздити в ці країни. Всього в списку 14 держав, включаючи Росію. З 5 липня до цих країн додасться Туніс. Уряд поки обговорює доцільність внесення до цього списку Великобританію.
«Ми хотіли включити цю країну в список з 12 липня, але в підсумку домовилися стежити за ситуацією і повернутися до цього питання пізніше», - сказав Войтех.
За темою
- ПС: Сили ППО знешкодили 154 російських БпЛА, є влучання на 10 локаціях
29.04.2026, 09:12
- Росіяни вдарили по Шостці: загинула жінка, ще 2 людей постраждали
29.04.2026, 08:44
- Мадяр пропонує Зеленському зустрітися влітку на Закарпатті
28.04.2026, 20:26
- В Офісі генпрокурора відреагували на видачу Польщею РФ археолога Бутягіна, якого мали екстрадувати в Україну
28.04.2026, 18:17
- "Шахеди" через дрони-ретранслятори долітають глибше в тил України – "Флеш"
28.04.2026, 17:43
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові чоловік вистрибнув з оглядового майданчика вежі Ратуші
Сьогодні на Львівщині проведуть в останню путь п’ятьох військових
29 квітня Львів попрощається з трьома військовими, які захищали Україну
На Львівщині 16-річній дівчині видалили кісту яєчника розміром із грейпфрут
НАБУ перевірить дев’ятьох митників Львівщини через можливі збитки на 14 млн грн
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми