• Головна
 • Новини
 • У Бродах пам'ятник воїнам АТО постане на місці монумента радянським солдатам? 

21.11.2019, 10:57

У Бродах пам'ятник воїнам АТО постане на місці монумента радянським солдатам? 

У Бродах міська влада планує встановити пам’ятник полеглим воїнам АТО.

Про це повідомив Бродівській телерадіокомпанії мер міста Анатолій Белей, - пише Leopolis.news

Детальніше про встановлення монумента на честь полеглих воїнів-бродівчан АТО, в прямій мові очільника міста Броди (текст подано дослівно). «Пам’ятник вже виготовлений. Він вже є в Бродах на зберіганні в комунальному  підприємстві. Просто зараз ми мусимо разом спільно з громадою дійти до того, де ми його встановим. Тому що, були різні думки: встановити в центрі міста на площі (мається на увазі пл. Ринок – авт.). Коли ми виготовляли проект реконструкції площі, який поки-що ми цього року не розпочали, то архітектурою міста Львова і нашою архітектурою не було дозволено ставити його в центрі міста. Вони запропонували нам, тому що ми би не погодили цей проект, його би нам не погодили – і є така пропозиція, щоб поставити на Івана Франка – в парку тут. Є така пропозиція. Це моя думка – цей парк облагородити і зробити там. Так-так, там вже треба обов’язково робити реконструкцію, тим більше, що пам’ятник цей – «вічний вогонь» – він просто розвалюється на очах вже. І обов’язково його треба десь або перенести, або змістити на цьому же місці.

Але, я думаю, це треба поєднати все і встановити пам’ятника нашим загиблим воїнам. Тільки там я бачу це місце. Іншого місця я не бачу. Це – чудовий парк і це би було чудово там, якби він там стояв, якби… Але це, думаю, потрібно буде винести на сесію, робити громадські обговорення, щоб громада підтримала, і тільки тоді ми будемо його встановлювати. Хочеться, щоби громада нас в цьому підтримала.

Обов’язково ми повернемося до цього питання на початку наступного року, будемо робити громадські обговорення і будемо вирішувати, переконувати матерів наших загиблих воїнів, щоб вони погодилися на це», – сказав міський голова міста Броди Анатолій Белей.

Із не зовсім чіткої промови очільника Бродівської міської ради можна здогадатися, що пам’ятник буде встановлено у сквері на вулиці Івана Франка, на місці Монумента полеглим радянським воякам у роки Другої світової війни, відомого у Бродах як «Скорботна мати» або «вічний вогонь» (до речі, який уже давно погас – авт.). Можливо, обидва пам’ятники будуть в єдиному комплексі. Однак, хто автор Монумента полеглим в АТО бродівчанам та скільки коштів платників податків було потрачено на його виготовлення поки невідомо, бо, на жаль, журналісти ТРК «Броди» чомусь не запитали про таке в очільника міста.

Фото - ТРК «Броди»

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: