23.05.2019, 13:36

Судова справа Олександра Агашкова: брав чи не брав

У Залізничному суді Львова продовжується слухання справи Олександра Агашкова, директора ЛКП «Культурно-мистецький центр “Супутник”», якого звинувачують за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Підсудному загрожує, в разі доведення його вини, позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна та позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо читачам, що працівники Львівської СБУ затримали 5 квітня 2018 року Олександра Агашкова, директора ЛКП «Культурно-мистецький центр “Супутник”», а також його заступника Михайла Севрука. У прес-службі СБУ повідомили, що затримані вимагали від підприємця 10 тисяч гривень за оренду приміщення без укладення офіційної угоди.

Чимало активістів територіальної громади Львова і деякі чиновники адміністрації міського голови Андрія Садового у той час заявили, що силовики зумисне сфабрикували обставини отримання хабара, а народні депутати Ігор Васюник та Ірина Подоляк взяли Олександра Агашкова  і Михайла Севрука на поруки. Проте на сайті Львівської міської ради вже нема ані фото Олександра Агашкова, ані його біографії. Схоже, що в адміністрації міського голови змінили свою початкову позицію та внесли корективи ще до завершення судового розгляду справи.

Тим часом у Залізничному суді Львова 21 травня учасники судового процесу – суддя Богдана Гедз, прокурор Михайло Сороківський, обвинувачений Олександр Агашков і його захисник Валерій Мацепура – дослідили докази, які представила сторона обвинувачення, а саме – чорний целофановий пакет із імовірно неправомірною вигодою, яку начебто вимагали за не оформлення угоди про  оренду в культурно-мистецькому центрі «Супутник».

Перед початком судового засідання Олександр Агашков розповів, що орієнтовно за місяць-півтора до затримання з ним почав контактувати підприємець Артем, який хотів орендувати частину приміщення для проведення якогось заходу. Директор «Супутника» повідомив підприємцеві, що ніяких коштів не потрібно платити, тому що «Супутник» є добродійним мистецьким центром. Єдине що необхідно, так це оплатити електроенергію, використану під час проведення заходу.

У той день, коли Артем і Олександр домовились про зустріч, підприємець вбіг у кабінет директора «Супутника», кинув гроші на стіл і вибіг, а за ним відразу стрімко ввійшли в кабінет працівники СБУ. Олександр Агашков наводить факт, що ні його руки, ні його заступника не «світились», а це означає, що купюр  підприємця працівники «Супутника» не брали.

Проте силовики кажуть, що за той період часу, коли підприємець Артем Мілінський передав кошти керівникові «Супутника», і коли в кабінет Олександра Агашкова зайшли працівники СБУ на купюрах з’явились відбитки пальців обвинуваченого.

Нелегка справа дісталась судді Богдані Гедз, яка під час судового засідання була максимально толерантною і коректно згладжувала бурхливі емоції учасників судового дійства. Будемо спостерігати, чи вдасться знайти істину в усіх хитросплетіннях, які передували затриманню працівників творчої ниви.

Ярослав ЛЕВКІВ, приватний журналіст

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Нацполіція опублікувала відео затримання мінера моста у Києві

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  На цей час зустріч на найвищому рівні між Україною та Росією не потрібна і ось чому

  Андрій Вихопень

  Коли почнуть валитися старі будинки у Львові - це питання тільки часу

  Михайло Цимбалюк

  Для кожного з нас Іван Франко – це символ невтомної праці та віри в українство!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: