02.12.2021, 16:22
Стало відомо, скільки українців виїхали на заробітки за кордон
Кількість українських трудових мігрантів за кордоном у 2021 році становить 1 млн 167 тис., що на 11% більше, ніж у 2019 році.
Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час прес-конференції повідомила представниця Міжнародної організації з міграції в Україні Ірина Мидловець, оприлюднюючи результати національного опитування, проведеного у вересні-жовтні цього року.
"Найбільше зовнішніх трудових мігрантів походять із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської та Львівської областей. Зі зростанням масштабів зовнішньої трудової міграції ми бачимо, на превеликий жаль, і зростання частки тих, хто працює неофіційно за кордоном: з 30% у 2019 році до 42,2% у 2021 році", - повідомила вона.
За словами Мидловець, Закарпатська область демонструє також найвищий рівень потенційної трудової міграції - 30% респондентів зазначили, що вже знайшли або планують знайти найближчим часом роботу за кордоном. Частка тих, хто ніколи б не хотів працювати за кордоном, найвищою є у Київській області – 65%.
Масштаби внутрішньої трудової міграції є майже удвічі меншими, ніж зовнішньої - 652 тисячі осіб. Найбільше внутрішніх трудових мігрантів походять із Сумської, Рівненської, Закарпатської, Херсонської та Вінницької областей.
За словами Мидловець, фактори, що впливають на рішення людей щодо трудової міграції: 66% зовнішніх трудових мігрантів та 60% внутрішніх трудових мігрантів хочуть заробити кошти, щоб витратити їх в Україні для втілення власних планів; 37% зовнішніх трудових мігрантів та 28% внутрішніх трудових мігрантів не можуть знайти роботу з достатнім рівнем оплати в Україні; 25% зовнішніх трудових мігрантів та 19% внутрішніх трудових мігрантів не можуть знайти роботу в бажаній сфері з достатнім рівнем оплати в Україні; 22% зовнішніх трудових мігрантів та 26% внутрішніх трудових мігрантів хочуть отримати новий досвід або враження.
Водночас, як показало опитування, лише 9% зовнішніх трудових мігрантів хочуть виїхати з України назавжди.
*** Дослідження з питань міграції, торгівлі людьми та інших форм експлуатації мігрантів було проведено у вересні-жовтні 2021 року дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення представництва Міжнародної організації з міграції – Агентства ООН з питань міграції в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Дослідження проводилося шляхом національного репрезентативного опитування методом особистого інтерв’ю. Опитано 5 тис. 228 респондентів . Вибірка є репрезентативною для населення старшого 14 років усіх областей України та Києва, але не включає жителів непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та Севастополя.
За темою
- Заробітчани у 2021 році переказали в Україну рекордні $15 млрд
07.02.2022, 16:35
- У Польщі вбили і пограбували українку-заробітчанку
23.01.2022, 13:40
- Чому українці масово їдуть до Польщі: експерт назвала причину
18.12.2021, 13:56
- Трудові мігранти з України суттєво заощаджують на видатках у Польщі.
05.12.2021, 14:19
- У Чехії після побиття охоронцем нічого клубу помер 42-річний українець
08.11.2021, 20:58
Обговорення
Суспільство
ТОП
Ексначальник Держпродспоживслужби Львівщини, затриманий за хабарництво, отримав нову посаду
Скандал з пандусом у Львові: сусід вибачився перед ветераном, конфлікт вичерпано
В Україну повернули тіла 503 загиблих оборонців
На Львівщині внаслідок зіткнення з вантажівкою загинули водій та пасажирка легковика
У центрі Львова затримали чоловіка за пограбування перехожого
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка