• Головна
 • Новини
 • Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів

28.11.2020, 10:00

Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів

Сьогодні, 28 листопада, в Україні національний пам'ятний день - День пам'яті жертв Голодоморів.

Про це повідомляють #Букви.

Пам’ятний день встановлено указами президента Леоніда Кучми № 1310/98 та президента Віктора Ющенка № 431/2007. День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932—1933 роках.

Голодомор цих років був навмисно зорганізований радянською владою, і призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці.

Спланована конфіскація урожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932—1933 безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору.

Попри те, що злочинні дії представників сталінської влади, що спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання при тому, що навіть найвище керівництво СРСР, включаючи Сталіна, знало про факти загибелі людей від голоду.

Впродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, але й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

Наразі 24 країни світу офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Акція “Запали свічку“

Традиційно цього дня відбувається акція “Запали свічку”: люди в Україні та по всьому світу о 16 годині вечора запалюють свічки у вікнах своїх будинків або біля меморіалів пам’яті жертв Голодомору.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Юрій Никорак

  Облгази придумали нову схему рекету українців: як їх зупинити

  Михайло Цимбалюк

  «Обвели навколо пальця»: як «монобільшість» обхитрила власників «євроблях»

  Андрій Вихопень

  Замість грейдерів, ручна підлегла сила

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: