Сьогодні в Україні відзначається День пам'яті захисників Донецького аеропорту
Всеукраїнський день пам'яті захисників Донецького аеропорту було встановлено з ініціативи українських воїнів, які 242 дні захищали цей стратегічний об'єкт, повідомляє Укрінформ.
За стійкість, безстрашність та непереможність українських захисників ДАПа назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.
Як відомо, оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навали російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, завзято відстоюючи крихітний клаптик української землі.
Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 р., коли проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Того ж дня українські силовики завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил та високомобільних десантних військ завдали удару по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким аеропортом. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій та навіть під шквальним вогнем тримали оборону.
На січень 2015 року припадають найкривавіші та найзапекліші бої. 13 січня в результаті постійних масованих танкових та артобстрілів з боку бойовиків впала диспетчерська вежа, зображення якої стало символом оборони аеропорту. Далі бої йшли за поверхи нового терміналу. 18-20 січня українські військові утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися супротивником. Бойовики, скориставшись перемир'ям для евакуації вбитих та поранених, замінували перекриття будівлі та підірвали їх. Цими днями, внаслідок підриву терміналу, загинули 58 захисників-кіборгів, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. Загалом, за офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинуло близько 100 військових.
У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воював спецназ 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади та 90-го окремого аеромобіля. , бійці полку «Дніпро-1», воїни Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багато хто з них був відзначений державними нагородами, у тому числі багато - посмертно.
20 січня 2015 року проросійські бойовики, не припиняючи штурмів, підірвали новий термінал Донецького аеропорту, остаточно перетворивши один із найбільших аеропортів країни на руїни. Після цього військовим керівництвом було ухвалено рішення відвести українських бійців, і 22 січня останні вцілілі захисники залишили зруйнований термінал.
За темою
- Окуповано 95% Луганщини, ситуація на Донбасі надзвичайно погана – Гайдай
25.05.2022, 22:09
- Зеленський підтримав петицію про візовий режим з РФ і дав доручення уряду
25.05.2022, 21:58
- Російські окупанти намагаються наступати в напрямку Бахмута і Лимана на Донбасі – Генштаб
25.05.2022, 19:55
- Харківщина: від обстрілів у захопленій Балаклії загинув пенсіонер, ще семеро поранені
25.05.2022, 18:54
- Путін даватиме громадянство РФ жителям окупованої території України: видав указ
25.05.2022, 15:49
Обговорення
Суспільство
ТОП
Львів'янин порахував, скільки у місті було повітряних тривог за три місяці війни
У ведмежому притулку "Домажир" біля Львова відкрили сезон відвідувань
Біля Львова облаштують перше стаціонарне житло для переселенців
Не соромтеся розмовляти українською: у Львові зняли мотивуючий ролик
На території школи у Львові знайшли артснаряд
ФОТО
Відео

Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв
Коментар
Блоги

Наталя Тимчій
Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

Мирослав Дністрянський
Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

Мирослав Дністрянський
Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає