• Головна
  • Новини
  • Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

Мирослав Дністрянський

науковець в галузі політичної географії та геополітики

Доктор географічних наук, доктор суспільно-економічних наук Українського вільного університету в Мюнхені, професор кафедри географії України Львівського університету ім. І. Франка.


05.11.2020, 22:51

Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

В епіцентрі загальноукраїнських політичних баталій в останні дні є скандальні рішення Конституційного Суду. І ці події розглядають переважно з партійно-політичних позицій, згідно з якими головне – не допустити посилення партійних суперників, а державні інтереси – «Та То Таке».

Отже, що означає рішення цього суду? Це багатоцільова провокація проросійських сил, насамперед ОПЗЖ Медведчука, спрямоване на блокування взаємин України з державами Заходу, параліч всіх гілок влади в Україні, створення масштабної конфліктної ситуації з силовим протистоянням. Для цього було обрано доволі вдалий для таких підступних дій момент (захоплення місцевими виборами, пандемія, економічна криза). І реалізувати цей план мали проросійські члени суду, які збереглися ще з часів Януковича. Це настільки одіозні постаті, що вони готові були б скасувати й Акт проголошення незалежності України. І всі дії КС були здійснені в розрахунку на те, що все що зробить чинна влада буде для неї пасткою. Не прореагує - буде вкрай погано, бо Захід відмовить в підтримці, прореагує різко - також себе підставить через вчинення неправових дій, що потягне за собою нову кризу.

Влада в особі президента прореагувала доволі жорстко, ставлячи питання про розпуск КС, одержавши при цьому підтримку значної частини західного політикуму і українського суспільства. Голова суду й судді вже злякалися, бо доведеться багато-що втратити, і почали то залякувати аж «розпадом держави, війною», то заспокоювати, мовляв «нічого такого не відбулося».

Як в цій ситуації поступити правильно? Це має вирішити Верховна Рада, і її рішення має бути не емоційним й політичним, а правовим. Отже, що можна і треба зробити? Насамперед відновити все, що було скасовано рішенням КС. А далі – швидко й оперативно прийняти закони, які заблокували б роботу цього складу суду, швидко реформувати його, у тому числі і в напрямі обмеження повноважень та витрат на утримання. Таким чином, спокійними діями можна зробити все, щоб не допустити конституційної кризи і паралічу в роботі органів центральної влади. І заспокоїтися, бо за результатами цього рішення КС Україні не мала б загрожувати ніяка державно-політична катастрофа, якою лякають проросійські політики.

Але головний висновок: чинна влада мусить зрозуміти, що її збереження залежатиме від того, чи зуміє вона політично розгромити проросійські сили Медведчука й інших олігархів.

Фото - Главком

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

Коментар

Блоги

Андрій Вихопень

Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

Олександр Ярема

Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

Мирослав Дністрянський

Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: