30.06.2022, 20:51

Сертифікації вчителів - 2022 бути!

Час війни – велике випробування для нашого народу. Попри такий важкий період тримати освітній фронт вкрай важливо. Освіта – це турбота про майбутнє нації, про формування суспільства, яке дотримується цінностей та прагне розвивати свою державу. Роль учителя – ключова. Через впровадження воєнного стану в Україні було змінено терміни реєстрації та проходження сертифікації вчителів.

Як повідомила Валентина Загрева, начальниця управління держаної служби якості освіти у Львівській області, реєстрація відбуватиметься у два етапи: І основний – з 1 до 8 серпня 2022 року (у межах граничної кількості для кожного регіону), ІІ додатковий – з 9 до 15 серпня 2022 року (у межах загальної граничної кількості). Міністерство освіти і науки України ще в січні визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані цього року від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від кількості вчителів початкової школи). Квота для педагогів Львівської області становить 178.

Сертифікація педагогічних працівників складається  з трьох етапів: незалежного тестування учасників сертифікації, самооцінювання власної педагогічної майстерності та вивчення практичного досвіду роботи вчителя.

Цьогоріч незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня.

Затверджено зміст тесту, орієнтовний розподіл завдань https://cutt.ly/4GS8SRo і схему нарахування балів сертифікації педагогічних працівників 2022 року https://cutt.ly/hGS89wP.

Зміст тесту визначає Програма незалежного тестування https://cutt.ly/AGS1TxY

Тест міститиме 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Результати тестування визначатимуть на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання всіх тестових завдань.

Результати тестування та інформацію про допущення/недопущення їх до участі в наступному етапі буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації до 28 вересня.

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагога (зокрема й з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Це добровільна, об’єктивна, прозора процедура, яку потрібно продовжувати і в такий складний час, адже це шлях до якісної освіти.

Варто наголосити, що задля заохочення вчителів успішна сертифікація зараховується як проходження атестації, а також ті, хто отримав сертифікат, мають 20% надбавки до заробітної плати.

Долучайтеся! Адже сертифікація - це важливий етап у кар’єрі педагогічного працівника, що забезпечує підвищення якості професійної діяльності, осмислення досягнутого та проєктування подальшого професійного вдосконалення вчителя.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І НАЗВУ КРАЇНИ

Михайло Цимбалюк

Уряд генерування проблем 

Василь Чорний

Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: