• Головна
 • Новини
 • Школярі Донеччини відсвяткують Великдень на Львівщині

26.04.2019, 10:57

Школярі Донеччини відсвяткують Великдень на Львівщині

Міжнародний благодійний фонд «Вектор надії» спільно з Львівським координаційним центром «Допомога фронту» в межах благодійної акції «Кошик Милосердя» організовували візит на Львівщину групи школярів ЗОШ №58 смт. Талаківка Донецької області.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

Відтак, школярі упродовж тижня, з 25 квітня по 1 травня, знайомитимуться із Львівщиною, відвідуючи екскурсії.

Окрім того, навчатимуться на спільних уроках з львівськими школярами у в ліцеї «Європейський»,  Класичній гімназії.

Також гості візьмуть участь у Фестивалі писанок та майстер-класі з верхової їзди ЛКК «Срібна підкова» та фотосесії на конях.

Довідково:

Міжнародний благодійний фонд «Вектор надії», створений в 2019 році, з метою надання психологічної, соціальної допомоги і юридичної підтримки громадян України, які безпосередньо знаходяться або знаходились на території ведення бойових дій  Донецької і Луганської областей. Основна категорія – діти до 18 років і люди похилого віку. Це найбільш незахищені верстви населення, які страждають від війни. Окрім того, пріоритетом діяльності Фонду є допомога іншим потерпілим внаслідок катастроф, збройних конфліктів і нещасних випадків, а також біженцям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах

Ініціаторами створення фонду були львівські діти, які з 2016 неодноразово відвідували школи-інтернати та загальноосвітні школи вищесказаних областей, а також приймали у Львові дітей зі Сходу України. Вони спілкувались з школярами і помітили суттєву різницю у поведінці і світогляді дітей на мирних територіях і тих, які були свідками насилля, втратили рідних та й просто бачили війну на власні очі. Діти, які перебувають або перебували на території Донецької і Луганської областей під час бойових дій зазнали психологічної травми. В окремих категорій населення спостерігається зростання домашнього насилля на ґрунті воєнного конфлікту, учасники бойових дій, які повертаються додому в інші регіони України не завжди можуть  інтегруватися у мирне життя…

Фонд був створений з ціллю надання психологічної та юридичної допомоги вищевказаній категорії населення, які проживають по обидві сторони розмежування. Сьогодні на багатьох територіях, постраждалих від військових дій відсутні кваліфіковані психологи, люди похилого віку не знають своїх прав і привілеїв. Особливі юридичні труднощі виникають у людей, що проживають на непідконтрольних уряду територіях.

МБФ «Вектор надії» співпрацює з психологами. За період роботи в районі ведення бойових дій ми відзначили, що дієвим способом зняти психологічну травму, стрес – є безпосереднє інтерактивне спілкування дітей з дітьми, а також робота із людьми похилого віку шляхом надання їм допомоги за участю дітей. Діти Сходу і Заходу спілкуються різними мовами, але завжди знаходять спільну. Їм потрібна взаємодія під час  гри, в вивченні предмету дослідження навколишнього світу, в мистецтві і т.п. А тому, одна із форм надання психологічної допомоги і антистресової роботи – це ДИТЯЧА ДИПЛОМАТІЯ.

В березні 2019 року  було організовано відвідування шкіл та сиротинців в районі лінії розмежування Операції об’єднаних сил групою Львівських школярів. Протягом тижня наші маленькі волонтери відвідали спільні уроки в школах і школах-інтернатах в Новоайдарі, Щасті, Райгородці, Талаківці. Окрім того, волонтерами Фонду проведено зустрічі з дітьми та молоддю в Станиці-Луганській, Соледарі, Бахмуті, Маріуполі.  Було здійснено вивчення потреб  дітей та осіб похилого віку в населених пунктах безпосередньо в районі лінії розмежування, а також в середовищі грецьких громад Сходу України.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: