• Головна
  • Новини
  • Шахти Львіввугілля можуть зупинитись: профспілки звернулись до влади з вимогою повернути кошти за вугілля

14.06.2024, 17:40

Шахти Львіввугілля можуть зупинитись: профспілки звернулись до влади з вимогою повернути кошти за вугілля

Червоноградські гірники вимагають повернути 426 млн грн за відвантажене вугілля, аби інакше погрожують стихійними асоціаціями протесту і зупинкою шахт

Про це йдеться у спільному у листі Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України  та Регіонально голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, голові РНБО України Олександру Литвиненку, прем'єр-міністру України Денису Шмигалю, віцепрем'єр-міністр економіки України Юлії Свириденко, міністру енергетики України Герману Галущенку, уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Дмитру Лубінці.  

Профспілки вимагають повернути зароблені кошти та погасити зарплатні борги, аби недопустити зупинки шахт.

“Заборгованість ДП "Укрвугілля" перед ДП "Львіввугілля" за відвантажене вугілля з лютого по квітень 2024 становить 426 млн грн, що своєю чергою спричинило утворення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам 470 млн грн за лютий – травень 2024", – йдеться у листі.  

За словами профспілок, невиплата зарплати не лише поглиблює фінансові труднощі в шахтарських сім'ях,  але й негативно впливає на моральний дух, а також позбавляє можливості допомагати понад 800 працівникам підприємства, які служать у Збройних Силах України.

Профспілки шахтарів Львівщини неодноразово звертались до представників всіх рівнів влади з проханнями про сприяння виділення коштів з резервного фонду державного бюджету України на виплату заробітних плат працівникам ДП "Львіввугілля" та 450 млн грн для часткового погашення заборгованості за відвантажену  продукцію. Однак з Львіввугіллям досі не розрахувались. 

"Просимо допомогти, в межах повноважень, у розв'язанні питання щодо якнайшвидшого погашення заборгованості (426 млн грн) ДП "Укрвугілля" перед ДП "Львіввугілля" за відвантажену продукцію, щоб не допустити повну зупинку роботи шахт Підприємства і залишення без засобів до існування близько 6000 шахтарських родин, – йдеться у листі. – З ціллю недопущення стихійних акцій протесту вимагають до 25.06.2024 року вживати заходів щодо повернення зароблених коштів та на виплату заборгованої заробітної плати працівникам ДП "Львіввугілля".

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: